Семінар з питань практичного впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження

13.06.2016, 14:09

9 червня в місті відбувся семінар з питань практичного впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. Захід організував виконавчий комітет міської ради за підтримки проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду (МРО) - III». У семінарі взяли участь представники з Полтави, Кременчука, Миргорода, а також Миргородського та Шишацького районів.

Відкриваючи семінар, міський голова Дмитро Биков подякував координаторам проекту в Полтавській області Віталіні Старчик і Галині Бут за корисне й цікаве співробітництво, яке почалося в травні 2015 року. А також зазначив, що особливо місту цікава співпраця з проектом з питань реформування міського житлово-комунального господарства, створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і реалізація ними заходів з енергоефективності та енергозбереження. Очільник міста побажав усім учасникам заходу плідної, ефективної роботи.

У ході семінару фахівці з департаменту ЖКГ виконкому Наталія Рубан і Дмитро Кошара розповіли про досягнення міста в питаннях залучення жителів до утримання та управління будинками ОСББ і презентували кращі практики у сфері енергоефективності та енергозбереження.

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна повідомив, що в рамках співпраці з проектом ЄС/ПРООН створено ресурсний центр, який буде займатися розробкою напрямків співпраці місцевої громади з владою різних рівнів з метою впровадження проектів, націлених на розвиток потреб громад. Олександр Чуприна зазначив, що в місті успішно реалізуються програми з енергоефективності та енергозбереження, і запропонував учасникам семінару відвідати ряд об'єктів, що демонструють кращі практики. Зокрема, вони побували на каналізаційно-очисних спорудах комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», де встановлені два теплових насоси з відбору теплової енергії з каналізаційних стоків, у будинку, де 16 років тому було створено ОСББ «МЖК», яким ефективно керує Віктор Головко.

Гості ознайомилися з програмою співпраці міста з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО щодо заміни світильників міської мережі вуличного освітлення на енергозберігаючі LED-світильники. Побували на котельні 15-го мікрорайону, де для приготування гарячої води поруч із природним газом може використовуватися деревина. Ознайомилися з програмою енергозбереження, яка реалізується в дошкільних установах, школах міста і згідно з якою за останні 5 років за підтримки народного депутата України Костянтина Жеваго було витрачено 17 млн грн на заміну вікон, дверей та утеплення фасадів.

Гостей вразили результати, отримані від обладнання 90% житлового фонду лічильниками теплової енергії. За підсумками опалювального сезону 2015-2016 років у середньому по місту заощадили 7 грн на кожному квадратному метрі. Тобто ці гроші залишилися в сім'ях містян.