Апаратна нарада

13.06.2016, 15:10

13 червня у великій залі міської ради відбулася чергова апаратна нарада за головування міського голови Дмитра Бикова.

 

Очільник розпочав апаратну нараду з питань стосовно перейменування міста. Підсумував події, пов’язані зі зміною назви, подякував членам оргкомітету за організацію та проведення громадських слухань, які відбулися 08 червня у великій залі Палацу культури і творчості. Зазначив, що слухання пройшли демократично. Уперше в місті відбулося таємне голосування, підрахунок голосів вівся під прицілом відеокамер телеканалу «112 Україна». Участь у слуханнях могли взяти усі, хто хотів взяти участь у обговоренні. Першочергову можливість зайти в залу мали особи, які взяли запрошення заздалегідь, потім усі бажаючі. Попри велику активність деяких мешканців у питанні перейменування топоніму назви міста, більше 100 місць у залі залишилися вільними. У ході громадських слухань було забезпечено можливість кожному висловити власну думку, озвучити  свій варіант назви міста та проголосувати за свій вибір. У ході громадських слухань не було жодного виступу на підтримку назви Горішні Плавні. За результатами слухань за назву Горішні Плавні проголосували 22 особи.  

 

Дмитро Биков повідомив присутнім про зміни в законодавчій базі України. Верховна Рада України скасувала оподаткування пенсій і для працюючих, і для непрацюючих пенсіонерів у розмірі до 10 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність. На офіційному сайті Міністерства фінансів, із 01 травня 2016 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановлено в розмірі 1 тис. 130 грн, а з 01 грудня планується його підвищення до 1 тис. 208 грн. Таким чином, максимальний розмір пенсії, що не підлягає оподаткуванню, з ухваленням закону становитиме 11,3 тис. грн, а з 1 грудня 2016 року - 12 тис. 80 грн. Крім того, депутати ухвалили законопроект про створення приватної виконавчої служби. Інститут приватних виконавців працюватиме одночасно з державними виконавцями.

 

Міський голова озвучив інформацію про наявність заборгованості населення за теплову енергію. Заборгованість КВП «Комсомольськтеплоенерго» склала 20 млн грн, у тому числі заборгованість з оплати компенсації за пільгами і субсидіями 6 млн грн, яка існує через відсутність можливості її погашення на державному рівні.

 

За результатами І півріччя міський голова підбив підсумки наповнення міського бюджету. За травень 2016 року за рахунок добровільної сплати платниками податкових зобов’язань та заходів, вжитих Комсомольським відділенням КОДПІ з наповнення міського бюджету, до казни надійшло 24,1 млн грн податкових платежів. У травні завдання, затверджені на сесіях міської ради, які контролюються Комсомольським відділенням КОДПІ, виконані в повному обсязі. Виконання склало 101,2%, додатково бюджет міста отримав 3,5 млн грн. Надходження до міського бюджету з податку на доходи фізичних осіб перевиконано на 16,8% (додатково до бюджету надійшло 1,8 млн грн). Виконання бюджету за рахунок плати за землю склало 145,5% (додаткові надходження – 1,6 млн грн), акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 158,5% (додаткові надходження – 492,5 тис грн), єдиного податку – 156,2% (додаткові надходження – 658 тис. грн).

 

Заслухали начальника управління по інвестиціях та будівництву Олександра Кравченка та в.о. директора департаменту житлово-комунального господарства Альбіну Овчаренко про стан освоєння бюджетних коштів. Дмитро Биков звернувся до керівників УПІБ та ДЖКГ з проханням активізувати роботу в теплу пору року.

 

Міський голова повідомив, що з 10 червня в кабінеті ультразвукової діагностики міської лікарні запрацював новий сучасний апарат УЗД, що буде обслуговувати в першу чергу пацієнтів стаціонару. Амбулаторні хворі теж зможуть пройти обстеження, але згідно з записом. Діти до 18 років проходять УЗД безкоштовно.

 

Продовжується робота в місті з надання житлових субсидій. Станом на 13.06.2016 до УПСЗН звернулося 9980 мешканців, призначено субсидію 9926 особам, 54 справи знаходяться на розгляді.

 

Міський голова озвучив інформацію про допомогу сім’ям учасників АТО. У  2016 році з міського бюджету матеріальну допомогу надано 49 особам на  загальну суму 141,8 тис. грн. На облік до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги, взято 228 учасників бойових дій та 11 інвалідів війни з числа учасників АТО ( 4 особи -  2 групи, 7 осіб - 3 групи).      На обліку в УПСЗН на отримання санаторно-курортного лікування перебуває 25 учасників бойових дій, у тому числі 2 інваліди війни. 5 демобілізованих бійців пройшли  психологічну реабілітацію,  1  перебуває в санаторії  «Орізонт».

 

Олесандр Чуприна, перший заступник міського голови, поінформував, що 60  саджанців сакури, які висаджено весною біля Свято-Миколаївського собору, у зв’язку з хворобою викопали. Постачальники товару визнали, що посадковий матеріал був заражений, викопали й зобов’язалися наступної весни доставити нові саджанці безкоштовно.


Дмитро Биков також повідомив, що збірна України виборола 176 олімпійських ліцензій на участь в Олімпійських іграх, які за 2 місяці пройдуть у Ріо-де-Жанейро. 2 ліцензії завоювали спортсмени нашого міста Дмитро Янчук, Павло Алтухов, пишаємося досягненнями наших земляків.

 

Директор КП «Комсомольський Палац культури і творчості» Олександр Меренков анонсував найближчі заходи, запросив прихильників спортивно-бальної хореографії на звітний концерт ансамблю естрадно – бального танцю «А Й С Т Р А», що заплановано 22 червня о 19.00. 5 липня містяни очікують на приїзд та виступ відомої української співачки Наталії Могилевської.