Біологічне очищення паркового озера

15.06.2016, 09:31

14 червня розпочато сезонну процедуру біологічного очищення водоростю роду Хлорела (Chlorella vulgaris) води в парковому озері, що біля Свято-Миколаївського собору.

 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна повідомив, що, враховуючи вдалий досвід європейських країн та позитивні наслідки місцевого експеременту минулого року, у 2016 році з метою очищення води в озері за рахунок коштів екологічного фонду у вінничан на суму 59,4 тис. грн закуплено 60 кг суспензії, що містить хлорелу - одноклітинну зелену водорість, відому своїми корисними якостями. Її використовують для очищення води в закритих екосистемах. Біологічне очищення водоймища проведено з ініціативи міського голови Дмитра Бикова. Метод біологічного очищення води визнано найбільш ефективним, екологічно безпечним та економічно вигідним. Він у кілька разів дешевше, ніж традиційні хімічні й механічні способи.

 

Директор підприємства «Цукропромводоналадка» Василь Дуда (м. Бар Вінницької області), яке займається розведенням хлорели, пояснив, що водорість запобігає збільшенню кількості синьо-зелених водоростей, які викликають інтенсивне цвітіння води. Цвітіння води погіршує гідробіологічний стан водойми й викликає структурні зміни в екосистемі. Збільшення біомаси синьо-зелених водоростей спричиняє біологічне забруднення: змінюється кольорова гама, рН, в’язкість, знижується прозорість, змінюється спектральний склад проникаючої у водну товщу сонячної радіації. Вода набуває неприємного запаху. З’являється дефіцит розчиненого кисню, який використовується для дихання водоростей та розпад відмерлої органічної маси. Нестача кисню гальмує процеси самоочищення, призводить до літніх заморів риби. Для прискорення процесів та підвищення ефективності відновлення забруднених водойм використовується спосіб біологічної реабілітації за рахунок хлорели. Після запуску у водойму хлорела інтенсивно розмножується й запобігає росту синьо-зелених водоростей. При регулярному внесенні суспензії хлорели у воді поліпшується гідрохімічний, особливо кисневий режим водойм, відновлюється рекреаційний потенціал. Крім цього вона створює сприятливе середовище для розвитку фіто- та зоопланктону, які в свою чергу є кормом, підвищує імунітет риб.

 

Олександр Чуприна поділився подальшими планами стосовно очищення та благоустрою паркового озера – улюбленого місця відпочинку містян: «У майбутньому плануємо зібрати технічну раду, залучити спеціалістів з інституту для вирішення питання природнього живлення озера, щоб воно й надалі залишалося видовищною візитівкою нашого міста».