Амброзія полинолиста. Пам’ятка!

15.06.2016, 15:52

Амброзія полинолиста належить до карантиннихбур'янів, які завдають великої шкоди здоров'ю людини.

Розмноження

Розмножується амброзія насінням, яке утворюється у великій кількості і визріває у серпні – вересні, легко обсипається, засмічуючи ґрунт. Одна добре розвинута рослина може дати до 100 тисяч зернят. Схожість зберігає до 10-15 років, при сприятливих умовах до 30-50 років.

Поширення

Розповсюджується амброзія з неочищеним насіннєвим матеріалом, транспортними засобами, повітрям, частіше на занедбаних територіях. Діапазон пристосування цієї рослини дуже великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює найсприятливіші умови для інтенсивного її розмноження. Амброзія не має природних ворогів (тварини амброзію не їдять) і відзначається великою довготривалою схожістю. Вона здатна заглушити та витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі.

Алергогенність

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзій ний поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс та бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Заходи, що застосовуються для боротьби з амброзією

1. Механізований захід

- косіння території, на усіх територіях міста з інтервалом 2-3 тижня, з червня по жовтень;

– виривання рослини вручну, на усіх територіях міста з інтервалом 2-3 тижня, до цвітіння;

– щільний посів газонної трави або сидератів на територіях розповсюдження рослини;

2. Біологічний захід - обробка біопрепаратом «Алерго STOP амброзія» - в межах території міста, особливо внутрішньоквартальні райони, дитячі майданчики, місця загального призначення, відпочинку, масового скопичення населення, навчальні заклади з інтервалом 2-3 тижня, з червня по серпень.

3. Хімічний захід - обробка гербіцидом, за межами міста, на промислових територіях, обочини доріг з інтервалом 2-3 тижня, з червня по серпень.

В усіх випадках важливо, щоб рослина амброзії була знищена до початку цвітіння.