Вивчення всесвітнього і всеукраїнського досвідів реалізації партиципаторних бюджетів

16.06.2016, 11:40

15 червня у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради проходив за участі представників Федерації канадських муніципалітетів (ФКМ) та проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) семінар з питань впровадження громадського (партиципаторного) бюджету. Механізми, цілі та стандарти бюджету співучасті обговорюють депутати Кременчуцької міської ради Микола Шевченко, Валентина Гордєєва, Ганна Павленко, працівники органу місцевого самоврядування Кременчука, члени громадських організацій, громадські діячі. Від міста Комсомольська участь у роботі семінару «Громадський бюджет: цілі, стандарти, механізми» взяли начальник міського фінансового управління Валентина Баландіна, генеральний директор ГО «Пульс країни» Віталій М’якінін.

Регіональний представник проекту ПРОМІС Ірина Дудка підкреслила, що впроваджується він у партнерстві з Асоціацією міст України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Зокрема, проект ПРОМІС надає підтримку у вдосконаленні планування та процесу прийняття рішень і надання послуг, що сприяють на розвиток 16 українських міст та сприятиме розвитку моделей залучення громади до співпраці з місцевою владою.

Член робочої групи з впровадження бюджету співучасті Кременчука, депутат міської ради Микола Шевченко зупинився на основних аспектах і шляхах реалізації «Громадського бюджету – Кременчука».

Про досвід реалізації партиципаторних бюджетів у зарубіжних країнах розповів заступник директора Фундації ПАУСІ Костянтин Плоский, а в місті Черкаси – заступник директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради, заступник голови координаційної ради з питань партиципаторного бюджету Тетяна Харенко.