STOP амброзія

17.06.2016, 14:05

З 17 червня КП «Озеленення» розпочало в місті обробку амброзії полинолистої біопрепаратом «Алерго STOP амброзія».

 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна прокоментував подію: «Амброзія полинолиста є досить розповсюдженим бур’яном, пилок якої викликає в людей стійку алергічну реакцію. Органи місцевого самоврядування давно намагаються знайти дієвий спосіб боротьби з нею. Минулі роки з міського бюджету виділяли кошти на механічну боротьбу з амброзією – косіння. Цьогоріч вирішили спробувати інноваційний метод – обприскування препаратом «Алерго STOP амброзія», розробленим та протестованим запорізькими вченими».

 

Важливо, що препарат «Алерго STOP амброзія» відноситься до препаратів органо-мінерального походження. Його визнано безпечним для людей, тварин, усіх видів сільськогосподарських рослин і польових трав, ґрунтів та підземних вод. Він сприяє підвищенню родючості ґрунту». Олександр Чуприна зазначив, що насамперед біопрепаратом «Алерго STOP амброзія» будуть оброблятися скупчення амброзії на дитячих майданчиках, внутрішньоквартальних районах, місцях загального призначення, відпочинку та масового скопичення населення.

 

Директор КП «Озеленення» Юлія Гаврилюк повідомила, що обробляти амброзію планують поетапно: з червня по серпень з інтервалом 2-3 тижні. Пояснила механізм дії препарату. Протягом доби під впливом основної речовини блокується коренева система бур’яну й амброзія відмирає протягом 25 днів. Поступово в дію вступає додаткова речовина, що перешкоджає включенню процесів вегетації та проростання молодих пагонів з кореневої системи. У результаті застосування біопрепарату відбувається повне знищення наявної рослини без можливості її відновлення. Проблема амброзії поглиблюється тим, що бур'ян має високу насіннєву продуктивність від 1 до 25 тисяч насіння, а деякі види до 100 тисяч. Можливе проростання рослини з насіння, що вже збереглося у ґрунті. У такому разі необхідна повторна обробка препаратом.

 

У цьому році з метою знищення амброзії даним методом планується закупити 50 тис. літрів препарату. З міського бюджету виділено 2,5 млн грн на придбання біопрепарату «Алерго STOP амброзія», оплату робітникам КП «Озеленення» за виконання робіт, видатки на транспорт біорозчину. Винахідники препарату доводять його значні переваги: екологічність, простоту застосування й високу ефективність.