Присяга на вірність українському народові

29.06.2016, 13:37

25 червня у Полтаві на базі 179 об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних сил України новобранці склали урочисту присягу на вірність українському народові. Серед гостей цієї урочистої події були майбутні призовники з нашого міста.

В Україні існує 5 навчальних центрів, у які рівномірно розподіляють призовників, залежно від напряму їхньої підготовки. У Полтаві навчають зв’язківців для всіх родів військ Збройних сил України як строкової служби, так і служби за контрактом, готують сержантів-зв’язківців та військовослужбовців миротворчих підрозділів, проводять перепідготовку на новітні засоби зв’язку. В обласному навчально-тренувальному центрі, що діє на базі колишнього Полтавського інституту зв’язку, навчання можуть одночасно проходити від 500 до 2 000 осіб. Курс молодого бійця та допризовну загальновійськову підготовку тут пройшли 530 військовослужбовців строкової служби призову весна-2016 з усіх регіонів країни. І тепер, урочисто присягнувши українському народові бути йому вірними й відданими, обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканість, вони будуть розподілені по частинах та підрозділах різних регіонів держави. Згідно з Указом Президента України № 744, нікого з військовослужбовців, призваних на строкову військову службу, не буде відправлено в зону АТО. Юнаки будуть проходити службу на території правобережної України, а забезпечувати територіальну цілісність нашої держави мають ті, хто служить за контрактом.

Особливостями цьогорічної призовної кампанії стали не лише підвищення вимог щодо рівня освіти та стану здоров’я юнаків, а й активне залучення громадян до контрактної військової служби. Олександр Мицюк, начальник 179 об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних сил України, запрошує молодих людей до контрактної служби у ЗСУ, тому що вони потрібні державі, яка чекає патріотично налаштованих людей і підтримує вмотивованих молодих осіб високими зарплатами (мінімальна зарплата військовослужбовця-контрактника першого року служби, за його словами, перевищує 7 000 грн). Те, що держава наразі дбає про армію, доводить начальник центру з 10-річним досвідом керування. Він запевняє, що другий рік поспіль обласний навчальний центр для військовослужбовців забезпечений усіма необхідними ресурсами: надходить новітня техніка, оновлюється навчально-матеріальна база, стовідсоткове речове та продовольче забезпечення, тепер тут навіть можуть собі дозволити щоденні заняття зі стрільби.

На завершення урочистостей військовослужбовці, що прийняли військову присягу, пройшли урочистим маршем перед рідними, друзями, представниками командування закладу, органів місцевої влади, духовенства та громадських організацій Полтавщини.

Особливістю заходу стала присутність на святі представників допризовної молоді з усіх районів Полтавщини, які були запрошені на свято військовими комісарами області з метою активізації військово-патріотичного виховання та популяризації військової служби.

З нашого міста на церемонію завітали майбутні призовники – учні Вищого професійного гірничого училища. Гості свята мали змогу ознайомитися з умовами розміщення й харчування особового складу, з матеріально-технічною базою центру. Усім бажаючим гостинно демонстрував свою експозицію єдиний в Україні Музей військ зв’язку Збройних сил, що розташований на території цієї військової частини. В ангарі закритого типу розміщені зразки техніки зв’язку, починаючи з часів Другої світової війни, історичні документи, макетований фрагмент бойових дій Другої світової, відтворена землянка командира партизанського загону. Директор музею В’ячеслав Єрмачков особисто провів екскурсію для учнів ВПГУ, ознайомив їх з історією центру, розповів про його досягнення за роки існування. Хлопці побачили телекомунікаційну техніку від радянських часів (телеграфний пристрій, комунікаційний вузол зв’язку) до сучасної «чорної скриньки». Учні отримали незабутні враження, а також переконалися у важливості військового фаху. 

 

 

Софія ІСТОМІНА