Семінар по реформуванню міського теплозабезпечення

15.11.2010, 14:56

12 листопада о 10.00 в малій залі виконкому пройшов навчально-ознайомчий семінар для учасників виконання Проекту «Реформа міського теплозабезпечення» (РМТ) в Україні. На семінарі були присутні міський голова Сергій Супрун, його заступники,місцеві керівники та учасники проекту, особи, відповідальні за прийняття рішень у формуванні енергетичної політики міста, представники ЗМІ. Захід був присвячений темі «Написання енергетичних планів у містах-партнерах проекту РМТ». Проект РМТ працює в Україні завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку(USAID) у співпраці з Міністерством житлово-комунального господарства та впроваджується компанією International Resources Group(IRG) за участю українських та міжнародних організацій.

В семінарі взяли участь експерти Асоціації «Енергоефективні міста України» - Мурашко Ігор Анатолійович, Цьонь Оксана Дмитрівна. На сьогодні в Асоціації налічується 18 українських міст-членів, в тому числі й Комсомольськ. Мурашко І.А. презентував питання «Інструменти і практики по реформуванню ЖКГ». Він окреслив базові принципи співробітництва та умови надання допомоги експертами проекту. Зокрема, Комсомольську запропоновано допомогу в проведенні енергоаудиту стану будівель та систем теплопостачання, професійній підготовці енергоаудиторів та енергоменеджерів, розробці муніципальних енергетичних планів та інвестиційних проектів з енергоефективної модернізації будівель, виділення коштів для впровадження енергоефективних заходів у обстежених будівлях, моніторингу результатів усіх впроваджених проектів. Крім того, проект РМТ сприяє створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків(ОСББ), асоціацій співвласників, а також житлових кооперативів, та допоможе місту у вирішенні питань управління та підвищення фінансової відповідальності серед власників житла. Одночасно в Комсомольську буде проводитись інформаційна кампанія, основна мета якої – розповісти мешканцям багатоквартирних будинків, яким чином можна зберегти тепло, використовуючи малозатратні методи збереження тепла в квартирах та під’їздах.

О.Д.Цьонь зупинилась на принципах побудови енергетичного плану міста та діяльності дорадчого комітету.

Вже з 1 серпня 2010 року Агентством США з міжнародного розвитку(USAID) буде залучено фінансовий ресурс для впровадження Проекту «Реформа міського теплозабезпечення» в М.Комсомольську.