Засідання міської комісії ТЕБ і НС

1.07.2016, 16:56

30 червня у великій залі виконкому відбулося засідання міської комісії ТЕБ і НС за головування першого заступника міського голови Олександра Чуприни.

Під час роботи комісії було розглянуто питання «Про стан утримання джерел протипожежного водопостачання та обладнання пірсів для забору води», з якого доповів директор КП «ВУ ВКГ» Сергій Ярош. За результатами обговорення прийняли рішення щодо проведення відповідних заходів з покращення стану протипожежного водопостачання на території міста: своєчасний ремонт несправних пожежних гідрантів; оновлення та заміну показчиків пожежних гідрантів; доопрацювання схеми розміщення показчиків пожежних гідрантів; розроблення пропозицій щодо кількості й вартості придбання, утримання та виконання робіт з ремонту протипожежних гідрантів для закладення у видаткову частину міського бюджету на 2017 рік. Комсомольському МС ГУ ДСНС у Полтавській області дали завдання провести перевірку працездатності 71 об’єктового гідранта, про проведену роботу проінформувати комісію з питань ТЕБ і НС.

 

Про стан та заходи щодо зменшення розповсюдження рослин, які викликають серйозні алергічні реакції у населення міста, доповіли директор департаменту ЖКГ Петро Василюк, начальник УОЗ Юрій Ковпак, позаштатний міський лікар-алерголог Лариса Бібікова.

Зокрема Лариса Бібікова зазначила, що спостерігається ріст алергії до лукових трав та злаків. Під наглядом у відділенні знаходяться 1606 дорослих, 637 дітей і 161 підліток з алергічними та бронхообструктивними захворюваннями. Захворюваність серед дитячого та дорослого населення алергічними бронхо-легеневими захворюваннями зменшилися порівняно з аналогічним періодом минулого року, що свідчить про ефективність проведеної профілактичної роботи. Разом з тим відмітився ріст захворюваності алергічним ринітом, захворюваність бронхіальною астмою залишилася на одному рівні. Тенденція до зростання алергічних захворювань відзначається в масштабах всієї країни та світу. З метою раннього виявлення алергічних та бронхо-легеневих захворювань та уточнення їх розповсюдженості з 2001р. співробітниками відділення щорічно проводився скринінг алергічних захворювань (анкетування населення з наступним алергологічним обстеженням). Після верифікації діагнозів хворим з алергічними захворюваннями призначається комплексне лікування, у т.ч. специфічна імунотерапія – терапія алерговакцинами. Кількість хворих, які отримують специфічну імунотерапію, у динаміці зростає.

Протягом 2015 року проведена наступна робота: прийнято хворих – дорослі – 2921, діти – 2659; проведено алергічних обстежень: дорослим – 164, дітям – 121; виконано шкірних алергопроб: дорослим – 872, дітям – 701. Проведена алерген-специфічна імунотерапія хворим на алергічні риніти та бронхіальну астму: дорослим – 67,           дітям – 73.

У місті зростає алергізація до пилкових АГ. У динаміці спостерігається ріст алергії до лукових трав та злаків, які присутні в газонних сумішах. Під диспансерним наглядом алерголога з полінозами знаходяться: 897 дорослих, 112 дітей та 37 підлітків, уперше взято під нагляд алерголога в 2015 році 9 дорослих, 8 дітей, 1 підліток. Проведені організаційні, санітарно-санаційні, санітарно-просвітні та медичні заходи призвели до покращення ситуації щодо бронхообструктивних захворювань серед населення міста, і ситуація, яка зараз має місце, уже не створює явища незрозумілої, а захворюваність з втратою працездатності набагато зменшилася. Значно зменшилася кількість викликів до СШМД та госпіталізацій у відділення міської лікарні з приводу загострень бронхіальної астми та інших алергічних захворювань. Тривогу викликає існування в місті значного прошарку молоді (дітей та підлітків), які є контингентами ризику з виникнення обструктивних захворювань легень (спадковість по алергічним та обструктивним захворюванням на фоні постійного впливу великої кількості і концентрації алергенів та полютантів). Тенденція до зростання алергічних захворювань відзначається в масштабах всього світу, особливо в промислових регіонах. У місті також спостерігається ріст алергічних захворювань дихальних шляхів, переважно алергічного риніту. Темпи росту бронхіальної астми повільніші, ніж алергічних ринітів, зменшилася кількість важких форм. Зокрема, як показали наші дослідження, всі особи з бронхообструктивними захворюваннями, які акуратно виконують медичні рекомендації, приймають профілактичне лікування, не мають суттєвих загострень і вони є в них контрольованими.

 

Департаменту житлово-комунального господарства надали завдання організовувати і проводити своєчасні заходи пов’язані із знищенням амброзії, інших лугових злаків (скошування, виривання, хімічна обробка біопрепаратом «Алерго SТOP амброзія» та інші) на території міста та в мікрорайонах приватної забудови; залучити інші підприємств, які можуть проводити роботи, пов’язані із знищенням амброзії та лугових злаків, методом хімічної обробки території (оприскування); визначити ділянки найбільш забур’янені амброзією і луговими злаками та своєчасно провести роботи з їх знищення біля приміщень загального користування (лікарні, загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, стадіонів) та житлових масивів. Органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайонів приватної забудови «Тріада-21» проводити роз’яснювальну роботу серед населення мікрорайонів щодо своєчасного знищення амброзії на присадибних ділянках та прибудинкових територіях. Рекомендувати сільському голові с.Дмитрівки провести відповідні заходи на території населених пунктів Дмитрівської сільської ради.

Директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк і начальник частини ДПРЧ №17 Комсомольського МС ГУДСНС України у Полтавській області Олег Погребняк доповіли про стан забезпечення протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, лісопаркової зони та протипожежного захисту будівель підвищеної поверховості. За результатами розгляду питання керівникам об’єктів з масовим тимчасовим та постійним перебуванням людей необхідно забезпечити відновлення обладнання об’єктів системами пожежної сигналізації та приведення таких систем у робочий стан; підключення об’єктів до системи централізованого спостереження; будівлі та споруди необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння; проведення та утримання електроустановок у будівлях і спорудах об’єктів відповідно до Правил улаштування електроустановок; здійснення вогнезахисту будівельних конструкцій об’єктів; приведення у відповідність до встановлених норм шляхів евакуації; здійснення інших заходів, які негативно впливають на стан протипожежного захисту об’єктів; обладнання та оновлення в кожному закладі куточків та стендів пожежної безпеки з відповідними агітаційними матеріалами з попередження пожеж, опікового травматизму, та загибелі людей на пожежах; проведення роз’яснювальної та агітаційної роботи щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки, а також здійснення заходів спрямованих на запобігання виникнення пожеж; проведення на кожному об’єкті з масовим перебуванням людей практичних протипожежних тренувань щодо дій на випадок виникнення пожежі, передбачивши відпрацювання заходів згідно з планами евакуації людей в разі виникнення пожежі.

Про запобігання несанкціонованих сміттєвих звалищ у лісопарковій зоні в районі міста та приватної забудови доповів директор ДЖКГ Петро Василюк. Дано завдання ДЖКГ: проводити очищення ділянок лісових масивів та лісопаркових зон від несанкціонованого захаращення та виникнення стихійних сміттєвих звалищ, що можуть призвести до виникнення пожеж. У разі виявлення винних осіб, вирішувати питання про притягнення їх до адміністративної відповідальності; прибрати територію біля кладовища від сміття, демонтованих пам’ятників та відходів будівельних матеріалів.

 

Головний лікар Комсомольського центру ПМСД Олександр Третьяков інформував про заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах міста в літній період.

 

Директор КП «ВУ ВКГ» Сергій Ярош доповів про заходи посилення контролю за якістю питної води. Вирішили КП «ВУ ВКГ» продовжити роботу по лабораторному вимірюванню якості питної води на вході 4 рази на тиждень та 2 рази на тиждень на виході; здійснити промивку водогонів та резервуарів; проводити коагулювання води в автоматичному режимі. Комсомольському управлінню Держпродспоживслужби у Полтавській області забезпечити посилений лабораторний контроль за якістю питної води, яка подається населенню міста, інформувати населення міста про стан питної води через засоби масової інформації.