Співпраця міста з Проектом ПРОМІС

15.07.2016, 14:08

14 липня у Горішньоплавнівській міській раді відбулося перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста за участі Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях. Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.


Участь у заході взяли міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, директор департаменту економічного розвитку та ресурсів, заступник голови робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста Ольга Овчиннікова, члени робочої групи, головний експерт Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін, консультанти Проекту ПРОМІС Андрій Залужний, Наталя Бойко, регіональний координатор  Проекту ПРОМІС Ірина Дудка, ЗМІ.


Міський голова Дмитро Биков привітав учасників робочої групи та гостей міста, подякував експертам Проекту ПРОМІС за методологічну підтримку. Зазначив, що місто має унікальну можливість використати найкращий передовий світовий досвід з розробки та впровадження Стратегії розвитку муніципалітетів, який пропонує Проект ПРОМІС, адаптувати отримані знання й відпрацювати оптимальну концепцію розвитку територіальної громади. Дмитро Биков окреслив пріоритетні напрямки довгострокової Стратегії розвитку міста. Перший пов'язаний з розвитком туристичної галузі: розвиток зон рекреації на березі Дніпра, залучення малого та середнього бізнесу до формування туристичної інфраструктури, напрацювання цікавих туристичних маршрутів, пов’язаних з далеким історичним минулим території. Другий – сприяння залученню прямих іноземних інвестицій у високотехнологічне виробництво з утворенням великої кількості нових робочих місць. Третій – підтримка малого та середнього бізнесу.


Головний експерт Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін відзначив, що місто давно відоме в Україні ефективними результатами впровадження вдалих ініціатив з врядування. Проект ПРОМІС із задоволенням працюватиме у команді з територіальною громадою над вирішенням проблемних питань та розвитком сильних сторін міста. Проект пропонує використати удосконалену методологію розробки документів зі стратегічного планування, що  передбачає наявність у Стратегії розвитку міста не тільки напрямків розвитку громади, а й конкретних проектів та планів їх реалізації, системи моніторингу за їх виконанням. Ігор Лепьошкін повідомив, що термін роботи Проекту в Україні розрахований на 5 років та передбачає максимальне залучення громади до розробки Стратегії та її впровадження.    

   

Консультанти Проекту ПРОМІС поділилися досвідом стосовно організації процесу стратегічного планування розвитку в інших містах. У ході першого засідання головний експерт Проекту ПРОМІС Ігор Лепьошкін ознайомив членів робочої групи з напрямками співпраці між міською радою та Проектом ПРОМІС та головними принципами роботи групи. Консультант Проекту ПРОМІС Андрій Залужний висвітлив питання методології роботи над Стратегією розвитку територіальної громади. Заслухали виступ консультанта Проекту ПРОМІС Наталі Бойко щодо особливостей створення Профілю громади та проведення опитування серед представників бізнесу міста. Погодили дорожню карту розробки проекту Стратегічного розвитку міста Горішні Плавні. За результатами засідання окреслили план подальшої роботи. Протягом липня-серпня 2016 року члени робочої групи спільно з експертами Проекту будуть працювати над збором статистичної інформації про економічний розвиток міста, підготовкою профілю громади, опитуванням підприємців та аналізом отриманих результатів.

 

Директор департаменту економічного розвитку та ресурсів, заступник голови робочої групи з розробки Стратегії розвитку міста Ольга Овчиннікова висловила вдячність присутнім за активність та плідну співпрацю.