Інформація

15.07.2016, 14:45

Теплі кредити 

  Економити енергоресурси – це те саме, що економити власні гроші, адже тарифи на комунальні послуги шалено зросли. І навіть якщо ви користуєтесь субсидією, все одно це питання актуальне, адже у підсумку йдеться про ваш комфорт взимку при непевній ситуації з енергоносіями. А відтак ще не пізно утеплитися або, як кажуть фахівці, зробити термомодернізацію житла.   Тим більше, що цього ріку держава подбала про «теплі» кредити для населення і для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у рамках спеціальної програми, якою опікується Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України(Держенергоефективності).
  Держенергоефективності відзначає активну участь населення України в Урядовій програмі з енергоефективності, особливо у 2016 році. З метою задоволення попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено 893,8 млн. грн. на відшкодування за "теплими" кредитами, що втричі більше суми 2015 року.

  Держенергоефективності провело активну роботу із органами місцевої влади для залучення коштів місцевих бюджетів на програму утеплення. На поточний час прийнято 172 місцеві програми співфінансування. У результаті, лише за шість місяців цього року українцями вже залучено майже 954 млн. грн. на утеплення. При цьому, найбільше коштів, 907 млн. грн., залучено саме на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання, на яке надається відшкодування у розмірі 30% від суми залучених коштів, а для субсидіантів – 70%.

У 2016 році за січень-травень Агентством вже відшкодовано за програмою 386 млн. грн., з яких 368,98 млн. грн. компенсовано тим, хто оформив "теплі" кредити саме на енергоефективні матеріали та обладнання.

За попередніми розрахунками, наявного залишку державних коштів за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30% розміром відшкодування" вистачить для виплати компенсацій за кредитами, виданими до 5 липня 2016року. У зв’язку з цим, з 06.07.2016 р. банками тимчасово припинено видачу «теплих» кредитів лише за цим напрямом.

Водночас інформуємо, що усі кредити, оформлені до 05.07.2016 року за цим напрямом, підлягають відшкодуванню з державного бюджету!

З метою забезпечення подальшої реалізації програми за напрямом "придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з 30% розміром відшкодування" та задоволення попиту з боку населення, Держенергоефективності вже розробило відповідний проект рішення Уряду про виділення додаткових коштів на 2016 рік на відшкодування за кредитами на енергоефективні матеріали та обладнання та направило його на погодження до Мінфіну та Мінекономрозвитку.

Водночас повідомляємо, що інші напрямки програми утеплення працюють:

- 20% відшкодування для фізичних осіб на придбання "негазових" котлів (70%  для отримувачів субсидій);

- 40% відшкодування для ОСББ, ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання (70% – для отримувачів субсидій).

У списку фінансових установ, які надають кредити на придбання енергозберігаючих товарів населенню, ОСББ та ЖБК, є:

  • Укргазбанк, який надає кредити за кредитною програмою «Тепла оселя»;
  • Ощадбанк ― за кредитною програмою «Ощадний дім»;
  • Укрексімбанк ― за кредитною програмою «Тепле житло».

  Кредит надається шляхом безготівкового перерахування коштів  на рахунок продавця (постачальника) енергозберігаючого обладнання, матеріалів на підставі виписаного рахунка на енергозберігаючий товар. Умови кредитування фактично однакові в усіх банках — партнерах програми, можуть дещо відрізнятися суми відсотків і разова комісія, але загалом відсоткова ставка для населення не перевищує 25% — це умова держави.

Зазначимо, що в нашому місті діє «Програма стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Горішні Плавні на 2016-2020 роки». Програмою затверджено механізм використання коштів з міського бюджету на відшкодування 10 % тілу кредиту, що надається юридичним особам (ОСББ) на впровадження енергозберігаючих технологій.

  Очікується, що впровадження енергозберігаючих технологій допоможе ОСББ підвищити комфортність проживання в будинках, заощадити до 30% теплової енергії та газу, що йде на опалення. А також сама програма стимулюватиме створення нових ОСББ - ефективних власників житла.

  За довідками звертайтесь до будь-яких відділень Укргазбанку Ощадбанку, Укрексімбанку або в Департамент житлово-комунального господарства Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області за тел.: 2-59-81.

 

 

 

 

Директор департаменту ЖКГ  

 П.Б. Василюк