Робоча нарада з питань забезпечення населення вакцинами для щеплень, інсуліном, медикаментозного забезпечення громадян з орфанними захворюваннями

26.07.2016, 16:49

У малій залі виконавчого комітету міської ради 25 липня відбулася робоча нарада з питань забезпечення населення вакцинами для щеплень, інсуліном, медикаментозного забезпечення громадян з орфанними захворюваннями за участю міського голови Дмитра Бикова, першого заступника міського голови Олександра Чуприни, заступників міського голови Надії Угнічевої та Юрія Мухи, керуючого справами виконкому Світлани Калашнік, начальника управління охорони здоров’я Юрія Ковпака, головного лікаря міської лікарні Костянтина Шкляра, головного лікаря поліклініки «Медичний центр ПМСД» Аліни Ковпак, спеціаліста І категорії відділу фінансово-економічної діяльності управління охорони здоров’я Світлани Поправко. Учасники наради обговорили шляхи вирішення проблеми проведення вакцинації дитячого населення міста в умовах, коли держава не виконує централізованого забезпечення вакцинами.

Начальник управління охорони здоров’я Юрій Ковпак презентував присутнім аналіз фінансового забезпечення орфанних хворих; перелік орфанних захворювань, відповідно до наказу МОЗ України за № 778 від 27.10.2014 року. Згідно з переліком у Полтавській області рідкісних (орфанних) захворювань – 131, у місті – 25. У 2016 році в державному бюджеті не передбачено коштів на забезпечення хворих з рідкісними (орфанними) захворюваннями. Свої фінансові зобов'язання щодо забезпечення таких хворих держава передала на обласний рівень. У попередні роки від 10% до 40% потреб, у залежності від захворювання, забезпечувалися за рахунок держбюджету. Ціни на препарати зросли майже втричі, тому придбати їх практично нереально. Сьогодні в області створили спеціальну комісію, щоб визначити заходи задля забезпечення хворих на рідкісні захворювання медичними препаратами. У місті діє міська програма «Забезпечення хворих з рідкісними (орфанними) захворювання лікарськими засобами, виробами медичного призначення та харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2016 – 2020 роки», затверджена XI сесією VII скликання від 24.05.2016 року. Потреба до кінця 2016 року по місту складає 1 229 600 грн; потреба до кінця року на 9 хворих, які потребують дороговартісного лікування, – 782 710 грн. Виділено  8,1% від потреби на 9 хворих, які потребують дороговартісного лікування, 100 000 грн. Юрій Ковпак прозвітував про кошти міського бюджету, використані у І півріччі 2016 року на виконання загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини».

Головний лікар поліклініки «Медичний центр «ПМСД» Аліна Ковпак доповіла про використання вакцин для проведення профілактичних щеплень дітям у місті, про вакцини, які не поступають, організаційні питання. Порядок проведення щеплень дітям строго визначений наказом Міністерства охорони здоров'я. Через те, що вакцини надходять з перебоями, порушений календар щеплень дитячого населення. «Нам сьогодні необхідно для щеплень дітей 2 тисячі доз вакцини БЦЖ. Ми забезпечені інфаріксом на 23%, вакциною проти вірусного гепатиту –  на 87%, проти гемофільної інфекції – на 33%, на поліомієліт – повністю. Ліцензію на продаж вакцин має тільки ПОКП «Полтавафарм». У нас є її представництво в міжлікарняній аптеці, а також у Кременчуці. Вакцини БЦЖ не можуть продаватися в аптеках. Вакциною без документів не можна робити щеплення дитині. Усі вакцини надходять централізовано через МОЗ у регіони», – зазначила Аліна Ковпак.

Міський голова Дмитро Биков поцікавився наявністю в міській лікарні наркотичних препаратів для онкохворих та вакцини проти сказу. Головний лікар міської лікарні Костянтин Шкляр повідомив, що проблем з препаратами для онкологічних хворих не існує, а ось вакцини проти сказу не надійшло жодної дози за півріччя. Її поставки здійснюються згідно з обласною програмою.

За результатами роботи міський голова дав доручення начальнику управління охорони здоров’я Юрію Ковпаку, головному лікарю міської лікарні Костянтину Шкляру, головному лікарю поліклініки «Медичний центр ПМСД» Аліні Ковпак протягом тижня провести глибокий аналіз даних щодо проведення вакцинації дітей за рахунок обласного і державного бюджетів, визначитися із вакцинами, необхідними для дітей із малозабезпечених сімей. «Ми повинні терміново знайти вихід з критичної ситуації. Опираючись на нормативно-правову базу, управлінню охорони здоров'я звернутися до Міністерства охорони здоров’я, голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка, голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького щодо задоволення потреби в забезпеченні хворих на рідкісні (орфанні) захворювання медичними препаратами, вакцинами для проведення щеплень для дітей. Необхідно поінформувати кожного з батьків про те, що потрібно для вакцинації його дитини. Якщо ми зможемо забезпечити поставку матеріалу для щеплень, впевнений, що більшість батьків заради здоров'я своїх дітей зможуть виділити кошти з бюджету сім'ї для придбання вакцини», – підкреслив Дмитро Биков.

Управління охорони здоров’я зобов'язали щоквартально інформувати керівництво міста про стан надходження вакцин і про кількість щеплених. До порушеного питання знову повернуться через тиждень.