Місцевий музей поповнено цінними знахідками

27.07.2016, 08:20

На місці археологічних розкопок, що ведуться на території міста співробітниками Київського інституту археології НАН України, відбулася зустріч міського голови Дмитра Бикова, секретаря Горішньоплавнівської міської ради Сергія Дороти із учасниками археологічної експедиції.

 

 Комсомольська ранньослов'янська археологічна експедиція (КРАЕ) працює в цій місцевості з 2001 року. У 2005 році КРАЕ розпочала дослідження поселення Барбара І.

 Учасники зустрічі оглянули місце розкопок, обговорили результати роботи експедиції. Науковий співробітник відділу археології ранніх слов'ян і регіональних польових досліджень Київського інституту археології НАН України Юрій Башкатов поділився інформацією про наукові відкриття та роздобуті артефакти. Цьогоріч у Горішніх Плавнях на допомогу археологам-професіоналам прийшли студенти-практиканти історичного факультету національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова. За їх безпосередньої участі музей буде поповнено цінними знахідками. На півострові, який омивається водами Дніпра та затоки Барбари, знайдено сліди поселень. 

 Добуті з розтину пласта землі археологічні матеріали датують 4 сторіччям нашої ери. Виявлено керамічний посуд, предмети побуту, фрагменти доменної печі, за допомогою якої в давні часи майстри плавили залізо з болотної руди. Юрій Башкатов вважає знайдені шматки заліза дуже цікавою знахідкою, яка змусила вчених серйозно замислитися. Хімічний аналіз виявив, що в них на диво досить високий вміст заліза. Керівник археологічної експедиції відзначив, що на прикладі поселення вдалося чітко дослідити поліетнічний склад населення в межах однієї взятої пам’ятки. Знайдені артефакти відносяться як до північно-західної культури (пов’язаної з готами), так і до південної (пов’язаної зі сарматами).

 

 Міський голова Дмитро Биков подякував учасникам археологічної експедиції за проведену роботу, відзначив їх вагомий вклад у дослідження історії цих місць. Підкреслив, що унікальні історичні знахідки зацікавлять вітчизняних та іноземних туристів, дадуть поштовх для розвитку туристичної інфраструктури. «Можливо в історію міста скоро будуть вписані нові цікаві сторінки, в основу яких ляжуть наукові досліди Київського інституту археології НАН України».