Повноваження держархбудконтролю на місці

29.07.2016, 11:46

27 липня міський голова Дмитро Биков у Державній архітектурно-будівельній інспекції отримав від голови ДАБІ Олексія Кудрявцева нові містобудівні повноваження в рамках децентралізації системи держархбудконтролю й підписав акт приймання-передачі.


З 2008 року повноважень держархбудконтролю в місті не було, відбулася централізація, і повноваження перейшли на обласний рівень.


«Це правильний напрямок діяльності, повернення повноважень держархбудконтролю на місця, – наголошує міський голова Дмитро Биков. – Звичайно, це відбувалося не так швидко, але ми наполегливо працювали в цьому напрямку, створили відділ при управлінні архітектури і містобудування. Ми твердо й наполегливо доводили, що зможемо проводити цю роботу, підбирали спеціалістів. І результатом стало підписання передачі повноважень і отримання електронних ключів. Більшість заяв від населення і будівельних організацій буде проходити через Центр надання адміністративних послуг, складні специфічні роботи проходитимуть через наш ДАБК. А це сприятиме покращенню якості надання послуг, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією, введенням в експлуатацію нових об’єктів, житла. Усе це буде набагато простіше і зручніше для мешканців, значно полегшить роботу наших бюджетних і комунальних підприємств».


Начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю управління архітектури і містобудування Михайло Шкопотко зазначив, що документи, які були в обласному Департаменті держархбудконтролю з 2008 року, будуть забирати у відділ, і цей архів буде в місті. Якщо виникне необхідність поновити втрачені документи, то їх копії можна отримати на місці. Також у відділі державного архітектурно-будівельного контролю можна отримати безкоштовні консультації.


Михайло Шкопотко дав перелік реєстраційно-дозвільних документів, які прийматимуться, реєструватимуться у ЦНАП міста та передаватимуться до відділу державного архітектурно-будівельного контролю управління архітектури і містобудування Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області:


-         повідомлення про початок виконання підготовчих робіт/про зміну даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт;

-         повідомлення про початок виконання будівельних робіт/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт;

-         декларація про початок виконання підготовчих робіт;

-         повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації про початок виконання підготовчих/будівельних робіт;

-         декларація про початок виконання будівельних робіт;

-         отримання дозволу на виконання будівельних робіт;

-         декларація про готовність до експлуатації об’єкта, будівництво якого здійснювалося на підставі будівельного паспорта;

-         декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованого об’єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду;

-         декларація про готовність до експлуатації об’єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності;

-         прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта та видачу сертифіката; Акт готовності об’єкта до експлуатації.


Відділ державного архітектурно-будівельного контролю управління архітектури і містобудування буде видавати фізичним і юридичним особам документи:


-         дозвіл на виконання будівельних робіт;

-         відмова у видачі дозволу на виконання будівельних робіт;

-         сертифікат (прийняття в експлуатацію об’єктів ІV категорії);

-         довідка щодо розгляду документів, поданих для прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об’єкта та видачі сертифіката; відмова у видачі сертифіката.