Відбулася чергова апаратна нарада

2.08.2016, 10:23

     01 серпня відбулася чергова апаратна нарада за головування міського голови Дмитра Бикова.

    Міський голова зупинився на важливих питаннях суспільно-політичної ситуації у країні: загострення ситуація в зоні АТО, потужні обстріли з важкого озброєння на ділянці фронту Авдіївка – Красногорівка, сильні мінометні обстріли з боку НЗФ відбулися в Пісках та Красногорівці, у Мар’їнському районі також відбулася низка мінометних обстрілів. Загалом спостерігається порушення режиму тиші по всьому фронту, спокійних місць на лінії розмежування на Маріупольському напрямку немає; збільшення об’ємів імпортного газу – із Польщі і Словаччини близько 35 млн м³/, що дасть можливість заповнити підземні схови газу до початку опалювального сезону до рівня 15 млрд м³ і провести опалювальний період 2016-2017рр. у безперебійному режимі.

    Повідомив про питання щодо перейменування міста – надійшли листи від голови Комітету Верховної Ради України Сергія Власенка, в одному з яких повідомляється про те, що проект постанови народного депутата України Костянтина Жеваго рекомендувати до розгляду сесією Верховної Ради, а в іншому через тиждень – «у зв’язку зі спливом зазначених строків, Комітет вважає за необхідне констатувати, що процес декомунізації в частині приведення назв населених пунктів та районів у відповідність до вимог Закону завершеною».

   29 липня надійшло рішення Вищого адміністративного суду про те, що питання відміни Постанови Верховної Ради України №1377 щодо перейменування міста Комсомольська в Горішні Плавні буде розглядатися в суді 08 вересня 2016 року.

    На зустрічі із Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом журналісти ТОВ «ТРК «ГОК» задали питання щодо повернення підприємству КП ВУ ВККГ боргу 6 млн грн різниці в тарифах. На що отримали відповідь про необхідність місцевим бюджетам більше вкладати в модернізацію енергоємних підприємств і отримувати економію. На модернізацію КП ВУВКГ вкладаються значні кошти. За останні два роки на поповнення статутного фонду та підтримку підприємства з міського бюджету було направлено близько 20 млн грн. Закон України «Про житлово-комунальні послуги» говорить, що у випадку зміни цін/тарифів на послуги/товари центральними органами виконавчої влади, які привели до непередбачуваних витрат виконувачів/виробників, центральні органи виконавчої влади зобов’язані відшкодувати в повному обсязі збитки, обумовлені такими змінами протягом поточного фінансового року до затвердження нового бюджету.

    У  Полтавській області в 2015 році 349 млн грн. становила заборгованість. З держбюджету виділено 5 млн, залишок  344 млн, із них наш борг 5 млн і пені за електроенергію більше 3 млн. У бюджеті 2016 року не передбачено погашення рівня заборгованості різниці в тарифах.

Сьогодні заборгованість держави КП ВУВКГ у різниці в тарифах за послуги централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, становить близько 6 млн грн.

    Є значна заборгованість із пільг і субсидій перед підприємствами «Теплоенерго», що суттєво впливає на економіку комунальних підприємств.

   Міський голова навів розрахунки, які говорять про збільшення плати власників однокімнатних, двохкімнатних, трьохкімнатних квартир: на 150 грн за електроенергію, на 60 грн за газ, на 785 грн за опалення, на 262 грн за гарячу воду. У середньому на 1260 грн більше.

    На апаратній нараді міський голова дав доручення директору департаменту житлово-комунального господарства Петру Василюку щодо посилення режиму поливу зелених насаджень у зв’язку із жаркою погодою.

    Заступник міського голови Юрій Муха дав роз’яснення щодо податку на нерухомість. Це питання висвітлено також у місцевих ЗМІ.

    У місті продовжуються ремонтні роботи у ДНЗ та ЗНЗ. Аналіз безкоштовного харчування дітей 1-4 класів показав, що у Києві вартість харчування складає – 10,80 грн, у Львові – 9,40 грн, в Одесі –  9,80 грн, у Дніпрі – 10 грн, у нас – 9 грн.

    Міський голова повідомив, що 27 липня в рамках децентралізації системи держархбудконтролю нові містобудівні повноваження отримало наше місто, що дасть місцевій владі можливість здійснювати перевірки будівництв, виявляти та штрафувати порушників, на місці будуть надаватися дозвільні адміністративні послуги щодо реєстрації документів на початок будівництва та на готовність об’єктів до експлуатації.

    За 7 місяців 2016 року в Україні надано субсидій на 31 млн грн, у порівнянні з 2014 роком – 3, 5 млн грн, у 2015 році – 23 млн грн. За 2016 рік планується близько 84 млн грн.

   Дмитро Биков повідомив, що ДСОЦ «Горизонт» відвідав начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації Олександр Буцький, який відмітив роботу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей.

    Директору ЦСССДМ Олені Запсельській дав доручення активізувати роботу з питань оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей.

   Начальник відділу культури і туризму Ірина Зеленська повідомила присутнім про заплановані культурно-мистецькі заходи у місті з нагоди Дня Державного Прапора і 25 річниці Незалежності України.

    Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби у місті Комсомольську Олексій Кістеньов повідомив, що питна вода відповідає вимогам нормативних показників, а річкова вода не відповідає показникам кольору, мутності, вмісту кисню, за результатами аналізу води 29.07.2016 на бак дослідження збільшення кишкової палички у 2,5 рази. На цьому тижні знову будуть проведені дослідження, про буде повідомлено у ЗМІ.

    Начальник відділу ЦЗ, мобілізаційної роботи та охорони праці Неля Карпець поінформувала присутніх про комплексну перевірку стану реалізації заходів державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, цивільного захисту, стану і організації роботи з питань пожежної та  техногенної безпеки, готовності органів управління та сил реагування до дій при загрозі та виникнення надзвичайних ситуацій у місті, яка відбудеться з 09 до 12 серпня 2016 року.