Радник Міністра соціальної політики з питань ВПО по Полтавській області Вікторія Курилко провела у місті виїзний прийом для внутрішньо переміщених осіб

11.08.2016, 09:11

09 серпня у приміщенні управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради відбувся виїзний прийом Радника Міністра соціальної політики з питань ВПО по Полтавській області Вікторії Курилко для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

 

Участь у заході взяли заступник міського голови Надія Угнічева, начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська, заступник начальника управління соціального захисту населення, начальник відділу з контролю та звернень громадян Ольга Котенко, місцеві ЗМІ.

 

Радник Міністра соціальної політики з питань ВПО по Полтавській області Вікторія Курилко зазначила, що візит у Горішні Плавні носить моніторинговий характер. Його мета - дізнатися про наявні проблеми та виявити нагальні потреби ВПО, повідомити про нові цікаві можливості, заслухати їх слушні пропозиції. Акцентувала увагу на можливості отримання безкоштовної юридичної підтримки в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області. Розповіла про діючі вітчизняні та міжнародні програми підтримки ВПО. Вікторія Курилко запросила переселенців до плідної співпраці в напрямку підготовки грантових проектів на отримання міжнародних донорських коштів. Розповіла про можливість 26 серпня відвідати тренінг-семінар для ВПО з питань лобіювання своїх прав і можливостей, що відбудеться у приміщенні ПОДА (каб. 33). Необхідно попередньо зареєструватися.

 

Заступник міського голови Надія Угнічева прокоментувала роботу міської влади, громадських організацій з підтримки переселенців. Надія Угнічева зазначила, що у місті діє міська Комплексна програма підтримки громадян, які переселяються з АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей у зв’язку зі складною політично-економічною ситуацією, яку затверджено рішенням сесії від 25.06.2014 року. З 18.06.2014 року міська влада надає тимчасове житло переселенцям, які не можуть вирішити житлове питання самостійно, у готелі «Славутич», де коштами міського бюджету (304 тис. грн), спонсорів, Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» створено комфортні умови для тимчасового проживання. 75 сімей з числа переселенців скористалися наданою органами місцевого самоврядування можливістю. Заступник міського голови повідомила, що з міського бюджету в 2014 році надано матеріальну допомогу внутрішньо переміщеним особам на загальну суму 64 тис. грн, у 2015 році – 15 тис. грн, за 7 місяців 2016 року – 17 тис. грн. Послугами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» користуються 88 внутрішньо переміщених осіб. Вони отримують наступні соціально-медичні послуги (глюкометрія, масаж, лікувальна фізкультура, фізіотерапія, механотерапія, фітотерапія, аромотерапія, галотерапія; натуральна допомога (продуктові набори, одяг б/у, нові трикотажні вироби); послуги перукаря, послуги майстра з ремонту одягу, взуття; соціально-психологічна підтримка, соціально-побутові послуги вдома). Міською організацією Товариство Червоного Хреста надано натуральну допомогу (продукти харчування, миючі засоби, теплий одяг, нові трикотажні вироби) 51 особі з числа ВПО. 142 вимушених переселенця отримали у Товаристві Червоного Хреста ваучери на продукти харчування та фармацевтичну продукцію. Вартість продуктового ваучера становить 1 тис. грн, фармацевтичного – 700 грн. Міський центр зайнятості працевлаштував 61 особу з числа ВПО, 20 особам надано статус безробітного. Надія Угнічева відзначила, що усі без виключення діти переселенців влаштовані в загальноосвітні школи та дошкільні навчальні заклади. Заступник міського голови Надія Угнічева зазначила, що міська влада з великою увагою відноситься до проблем та потреб ВПО, які проживають у місті, запросила переселенців до активної тісної співпраці.

 

На прийом звернулося близько 15 внутрішньо переміщених осіб, які порушили питання регіонального та державного рівнів: підвищення рівня соціальних виплат переселенцям, впровадження державної програми придбання житла ВПО на пільгових умовах, питання пенсійних виплат. У ході прийому група осіб з числа переселенців подякувала міській владі за надану підтримку та уважне ставлення до проблем переселенців. Вивчивши ситуації по кожному питанню заявників, Вікторія Курилко надала ґрунтовні роз’яснення та консультації відповідно до діючого законодавства. На завершення візиту ознайомилася з умовами прийому спеціалістами управління соціального захисту населеня внутрішньо переміщених осіб у м. Горішні Плавні.