Освітяни підбили підсумки

29.08.2016, 16:44

26 серпня в Горішніх Плавнях у школі №6 відбулася традиційна міська серпнева конференція педагогічних працівників. Її учасники підвели підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в 2015-2016 навчальному році та окреслили основні завдання на 2016-2017 навчальний рік. Конференцію відвідали заступник міського голови Надія Угнічева і голова постійної комісії Горішньоплавнівської міської ради з питань освіти, культури і спорту, соціального захисту та охорони здоров'я Світлана Нестеренко.

На міську конференцію прибуло близько двох сотень делегатів від міського відділу освіти та методичного кабінету, закладів профтехосвіти, загальноосвітніх середніх та дошкільних навчальних закладів, закладів фізичної культури і спорту міста, позашкільних установ, батьківської громади, громадськості Горішніх Плавнів. На початку конференції за підсумками роботи за минулий навчальний рік ряду працівників сфери освіти вручили Почесні грамоти Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради, а також оголосили подяку департаменту освіти і науки, Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та Національного Олімпійського комітету України.

У ході виступу начальник відділу освіти Ірина Шошина зазначила, що протягом останніх років педагогічним працівникам міста вдалося втілити в життя власну політику в галузь освіти, спрямовану на докорінне оновлення змісту, структури, форм і методів навчання, примноження інтелектуального потенціалу України.

Перша ланка системи освіти

«Дошкільна освіта – обов'язкова первинна складова частина системи освіти країни, – підкреслила Ірина Шошина і повідомила: – У 2015-2016 навчальному році дошкільні навчальні заклади відвідувало 2281 дитина». За словами начальника відділу освіти, з 2014 року набір дітей у ДНЗ здійснюється на підставі електронної реєстрації. Існуюча мережа дитсадків у місті задовольняє потреби територіальної громади. З першого січня 2015 року батьківська плата за харчування дітей у ДНЗ становить 60% від вартості харчування. У 2016 році значно збільшилася кількість дітей, які отримують харчування в дитячому садку за бюджетні кошти. Зокрема, це діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з особливими освітніми потребами, з малозабезпечених сімей, діти учасників АТО, загиблих у зоні бойових дій на сході України й діти з багатодітних сімей. Пільгове й дієтичне харчування дітей у дошкільних установах забезпечується в повному обсязі. «У кожному дитячому садку сформована модель оптимальної взаємодії педагогів і медперсоналу, спрямована на медико-педагогічний супровід. Систематично поліпшується матеріально-технічна база ДНЗ», - підкреслила начальник відділу освіти.

Ремонти і придбання

За кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт інженерних мереж у ДНЗ «Попелюшка», санвузлів у ДНЗ «Горобинка», частковий ремонт ДНЗ «Дюймовочка», капітальний ремонт покрівлі, вентиляційної системи та огорожі ДНЗ «Сонечко», капітальний ремонт ДНЗ «Чебурашка» і частковий ремонт ДНЗ «Золота рибка», частково виконано реконструкцію вуличного освітлення територій дитсадків «Золота рибка», «Сонечко», «Горобинка», «Дюймовочка». За рахунок коштів Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» частково проведено капітальний ремонт системи опалення, пристрій парапетів на даху ДНЗ «Попелюшка», виконано реконструкцію системи опалення в ДНЗ «Горобинка», придбані радіатори опалення, дитячі стільчики, вішалки для рушників, ковдри для ДНЗ «Дюймовочка», шафи, ліжка й матраци для ДНЗ «Попелюшка», комп'ютер і принтер для ДНЗ «Казка».

Оновлення шкіл

Як повідомила Ірина Шошина, сьогодні у школах міста працює 356 педагогічних працівників, з них 316 мають повну вищу освіту. Вищу категорію підтвердили 197 вчителів, першу - 39. Учителі пенсійного віку становлять 16% від загальної кількості педагогічних кадрів. За сприяння міської влади, Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» постійно зміцнюється й оновлюється матеріальна база навчальних закладів: впроваджуються енергозберігаючі технології, створюються нові навчальні кабінети, поліпшується спортивна база. З ініціативи міського голови Дмитра Бикова, з міського бюджету виділено 5 млн грн для створення нових кабінетів і проведення ремонтних робіт у навчальних закладах міста. У новому навчальному році в школі №1 з'явиться новий кабінет робототехніки, у спеціалізованій школі №4 - 8 інтерактивних комплексів, у школі №6 - кабінет для дітей з особливими потребами, у спеціалізованій школі №5 - нове обладнання в кабінеті з англійської мови.

Підтримка і стимулювання

Підтримка міського голови й міської ради забезпечує виконання міської Програми пошуку, навчання і підтримки обдарованої молоді, затвердженої міською радою, повідомила присутнім на конференції Ірина Шошина. Триває стимулювання педагогічних працівників та учнів, які стали переможцями олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту Малої академії наук України та просвітницьких конкурсів різних рівнів. «У цьому році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури з 235 зареєстрованих випускників високий рівень отримали 42 учні, 112- достатній рівень, 66 - середній, 15 - низький рівень. ЗНО з історії України проходили 127 випускників, з них 12 отримали високий рівень, 37 - достатній, 75 - середній і 3 - низький рівень. За результатами ЗНО 6 претендентів на нагородження золотими та 5 срібними втратили право отримати нагородження. З 31 претендента на отримання медалей реально їх отримали тільки 20 випускників. Це свідчить лише про те, що вчителі завищують оцінки учням», - підкреслила начальник відділу освіти.

У загальноосвітніх закладах міста для навчання і роботи використовується 322 персональних комп'ютери, 60 нетбуків, 33 планшети і 74 ноутбуки.

Навчальному процесу – нову якість

Підводячи підсумки конференції, заступник міського голови Надія Угнічева наголосила, що основним компонентом нової української школи є новий зміст освіти, про що проінформувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич на педагогічній конференції, презентуючи Концепцію нової української школи. Новий зміст освіти – формування в особистості необхідних для успішної самореалізації у суспільстві навичок – компетентностей. У процесі запровадження такого підходу до навчання буде створено нову систему вимірювання та оцінювання його результатів. Змінюватиметься і зміст зовнішнього оцінювання. Надія Угнічева підкреслила, що особливу увагу слід приділити проблемам, які впливають на якість навчальної діяльності. Вона, зокрема, повідомила результати ЗНО на рівні України. Кращі результати (від160 до 200 балів) зовнішнього незалежного оцінювання майже з усіх предметів показали тільки учасники з Києва та Львівської області. Найбільший відсоток учасників, які не склали ЗНО з української мови та літератури, історії України, зафіксовано в Закарпатській (27,3%, 29,2% відповідно), Чернівецькій (20,9%, 29,1%) і Рівненській (14,9%, 18,3%) областях. Результати ЗНО показали, що кожен четвертий учень не склав хоча б 1 предмет, по Україні цей відсоток становить 28%, по Полтавській області – 25%. За результатами ЗНО в Полтавській області серед міст обласного значення Горішні Плавні на 5 місці.

«Хоча школи міста і забезпечені кадрами на 93%, усе ж нам потрібні вчителі з інформатики, математики, німецької та французької мов. Педагогам слід зосередитися на навчальній діяльності безпосередньо на уроках, не перевантажувати школярів заходами, які реалізуються не під егідою Міністерства освіти і науки України. Дати можливість адміністрації шкіл і міському методичному кабінету працювати відповідно до Положення про заклад», - зазначила Надія Угнічева. Заступник міського голови наголосила на створенні сприятливого освітнього середовища для дітей з особливими потребами. Завершила виступ Надія Угнічева привітанням педагогів з початком навчального року та з Днем знань. Вона побажала всім міцного здоров'я, величезного терпіння, вдячних учнів, миру і благополуччя.