Відновлення ділянки каналізаційного колектору за новими технологіями

1.09.2016, 11:44

29 серпня відбулася робоча виїзна нарада міського голови Дмитра Бикова щодо ефективності виконання робіт з відновлення аварійної ділянки самопливного каналізаційного колектору.

 

Очільник Горішніх Плавнів поінформував про хід робіт з оновлення каналізаційних мереж на проспекті Героїв Дніпра: «2 місяці тому на каналізаційних мережах по проспекту Героїв Дніпра сталася аварія. Аварійну ситуацію вдалося швидко усунути за 2 доби. Майже 1,5 місяці тривала санація колектору від уламків бетону, щебню, піску, мулу та іншого сміття. Цей процес дуже трудомісткий, що зумовлено глибиною залягання мереж (9 м). Щоб жителі мікрорайону не відчули проблем у подальшому, органи місцевого самоврядування вирішили замінити старий бетонний колектор, що обвалюється час від часу, на сучасну пластикову трубу вітчизняного виробника з м. Луцька. З міського бюджету виділили 500 тис. грн. Щоб не зупиняти роботу колектору, використали технологію шунтування – вивели гумові труби на поверхню, аби забезпечити безперебійну роботу каналізації. Тим часом співробітники КП ВУВКГ мали можливість працювати над заміною труби на ділянці каналізаційних мереж. Робочі працювали в котловані у кесоні – спеціальній металічній огорожі, яка  дозволила здійснювати монтаж труби в нормальних умовах».

 

Сьогодні вже замінили 170 м каналізаційної мережі, у планах – заміна усієї аварійної ділянки старого колектору (довжина 240 м). Міський голова відзначив, що роботи такої складності стало можливо проводити завдяки суттєвій зміні умов праці на краще та новопридбаній якісній та сучасній техніці. Новий колектор є більш надійним та дозволить уникнути поточних ремонтів найближчі 40 років.