Компанія «Ferrexpo» ділиться досвідом корпоративної соціальної відповідальності

27.09.2016, 10:12

22-23 вересня місто Горішні Плавні зустрічало гостей: директорів шкіл Кременчуцького та Глобинського районів, представників районного відділу освіти та Глобинської районної державної адміністрації, які завітали в місто з метою вивчення досвіду гірничодобувних підприємств компанії «Ferrexpo» у сфері корпоративної соціальної відповідальності, спрямованої на поліпшення умов життя та праці мешканців територій, прилеглих до виробничих об'єктів підприємств.

 

Міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева поділилися досвідом співпраці з Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є народний депутат України Костянтин Жеваго, голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус.

 

Члени делегації побували на ТОВ «Єристівський ГЗК», де ознайомилися із умовами роботи на сучасному виробництві гірничодобувної промисловості, оглянули найновішу техніку, що допомагає людині сьогодні. Гості були вражені високим рівнем організації праці та санітарно-побутових умов.

 

Для гостей було організовано екскурсію в бюджетні заклади міста: ДНЗ «Золота рибка», ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

 

У ДНЗ «Золота рибка» міський голова Дмитро Биков презентував результати співпраці органу місцевого самоврядування, Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», міжнародних донорських організацій, зокрема Проект ЄС/ПРООН, у напрямку реалізації проектів з енергозбереження та енергоефективності.

 

Дмитро Биков зазначив, що ДНЗ «Золота рибка» став у Горішніх Плавнях пілотним закладом, своєрідною моделлю впровадження сучасних технологій та прогресивних ідей. У дитячому садочку реалізовано проект із утеплення фасаду будівлі з використанням нових термоізоляційних матеріалів. Економія енергоносіїв склала 25%. Відбулася заміна вхідних дверей, усіх старих вікон на нові металопластикові, що пропускають сонячну енергію всередину, але не випускають її назовні. Встановлено новий тепловий насос «повітря-повітря», що надає переваги невичерпного джерела енергії повітря для гарячого водопостачання. Продовжується повна реконструкція системи опалення ДНЗ, що дасть додаткову економію 20% у новому опалювальному сезоні. Не менш вражені були члени делегації рівнем благоустрою та естетичним виглядом будівлі, облаштування центрального входу садочка, новозбудованих дитячих павільйонів. Міський голова Дмитро Биков підкреслив, що територіальна громада міста Горішні Плавні вдячна засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» за вагому та стабільну фінансову підтримку, високо цінує креативне мислення, стратегічне бачення розвитку міста та діловий погляд Костянтина Жеваго.

 

У ході екскурсії побували у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, де директор школи Віра Усатенко презентувала спортивний комплекс під відкритим небом, облаштований у 2012 році за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (5 млн грн). Фонд також допоміг в заміні старих вікон на нові енергозберігаючі. За фінансової підтримки фонду в закладі з’явилися сучасні актова зала, лекційна аудиторія, кабінет інформатики.   

 

У ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбулася зустріч з педагогічним колективом та керівництвом школи. Директор Наталія Тягай провела гостей коридорами та кабінетами школи, повідомила про досягнення в напрямку поліпшення матеріально-технічного забезпечення закладу. Члени делегації ознайомилися із сучасною методикою навчання за допомогою IT-технологій. Залишилися під великим враженням від Apple-класу, де учні застосовують планшети Apple, мультимедійну дошку в навчальному процесі, у позакласні години створюють мультфільми. Учитель інформатики Олександр Роман розповів про результати навчання школярів на факультативі з робототехніки, поділився планами щодо участі в Інтернет-олімпіадах з інформатики, організації фестивалю «FERREXPO ROBOT FEST», який вдруге буде проведено у Горішніх Плавнях 6-7 жовтня 2016 року. Продемонстрував бої роботів сумо, створених та запрограмованих дітьми власноруч за допомогою спеціального конструктора LEGO. Побували у кабінеті фізики, який став надсучасним завдяки фінансовій підтримці Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», політиці органу місцевого самоврядування, спрямованій на інновації, зусиллями
Заслуженого учителя України Сергія Залізняка.

 

На завершення зустрічі побували в музеї ПрАТ «Полтавський ГЗК».  Гості міста висловили вдячність керівництву комбінату, очільнику органу місцевого самоврядування за широку інформаційну програму та сповнені приємних вражень повернулися додому.