Апаратна нарада міського голови

27.09.2016, 10:12

26 вересня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова.

 

Очільник міста говорив про важливі події останніх двох тижнів. Президент України Петро Порошенко провів переговори з Президентом Сполучених Штатів Америки Бараком Обамою, Віце-Президентом США Джозефом Байденом, Державним секретарем США Джоном Керрі, у ході яких вдалося обговорити подальші кроки щодо імплементації Мінських домовленостей, ситуацію на Сході України.

Міський голова повідомив, що Верховна Рада України прийняла до розгляду проект закону про Державний бюджет на 2017 рік, поданий Кабінетом Міністрів. У документі чітко виражені пріоритети Держбюджету-2017: питання оборони й безпеки, реконструкції й будівництва доріг в Україні, збереження децентралізації, запровадження достатньо масштабної енергоефективності, підтримка аграрного сектору. 


Прогнозовані показники доходів зведеного бюджету на 2017 рік, порівняно із затвердженими показниками 2016 року (зі змінами), збільшуються на 17 %. Виходячи із обмежених можливостей ресурсної частини бюджету видаткова частина проекту бюджету на 2017 рік є обмеженою та спрямована на вкрай нагальні потреби. У проекті Державного бюджету України на 2017 рік передбачено підвищення мінімальної заробітної плати та встановлення її у розмірі: з 1 січня – 1 600  грн, з 1 травня – 1 684  грн, з 1 грудня – 1 762  грн. На проекти з енергоефективності планується витратити 4 млрд грн, на реалізацію програм регіонального розвитку - 8 млрд грн, на пільги та житлові субсидії населенню - 51 млрд грн. У проекті Державного бюджету України на 2017 рік враховано передачу на фінансування з місцевих бюджетів видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я комунальної власності, оплату праці обслуговуючого персоналу та інші видатки з утримання закладів освіти, утримання профтехучилищ. Фінансове навантаження на місцеві бюджети значно зростає. 

Дмитро Биков повідомив, що експерти АМУ проаналізували  подані Урядом законопроекти: «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (№5000), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№5130), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№5131), «Про внесення змін до Податкового кодексу України» ((№5132) та сформулювали зауваження щодо негативного впливу на стан місцевого самоврядування, якщо проекти будуть ухвалені. Асоціація міст України направила до парламентських Комітетів з питань бюджету та з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування свої пропозиції щодо законопроекту про держбюджет на наступний рік.

 Міський голова озвучив інформацію щодо кількості населення України: за останні 8 місяців 2016 року населення України скоротилося на 110 тис. осіб й склало 42,7 млн чоловік. За підрахунками глави моніторингової місії ООН з прав людини Фіони Фрейзер з початку війни на Донбасі постраждали 32 071 особа, загинули 9 640 осіб.

 

Міський голова Дмитро Биков дав доручення головним розпорядникам коштів щодо підготовки пропозицій із формування міського бюджету, акцентував увагу на пріоритетних напрямках: енергозбереження, реконструкція приміщень УСЗН, капітальний ремонт санвузлів для інвалідів, придбання сучасного медичного обладнання, оновлення комунальної техніки. За кошти екологічного фонду планується впровадження проектів з облаштування полігону ТПВ, очищення паркового озера, приведення системи міських ливневих стоків до санітарних норм, будівництва системи автоматичного вуличного поливу зелених насаджень, впровадження системи електронного обліку в міській бібліотеці та музеї.

 

Начальник відділу культури і туризму Ірина Зеленська з нагоди 73-ї річниці визволення Полтавщини та форсування Дніпра запросила всіх присутніх 29 вересня об 11.00  взяти участь в урочистому покладанні вінків і квітів до підніжжя стели «Хто загинув за Дніпро, буде жити вічно».