Практикум Полтавського регіонального відділення АМУ провели в Горішніх Плавнях

7.10.2016, 17:12

06 жовтня в Горішніх Плавнях у рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, проведено практикум Полтавського регіонального відділення АМУ з теми «Енергозбереження та термомодернізація в місті: юридичні аспекти та практичний досвід органів місцевого самоврядування».

Участь у практикумі взяли близько 43 учасників, серед яких: голова Полтавського регіонального відділення АМУ, Миргородський міський голова Сергій Соломаха, виконавчий директор Полтавського регіонального відділення АМУ Галина Безносик, заступник голови регіонального відділення АМУ, міський голова Дмитро Биков, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступник міського голови Надія Угнічева, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, голови міських, сільських, селищних рад Полтавщини, їх заступники. Присутніми також були почесні гості, які очолювали Полтавське регіональне відділення АМУ, - Олександр Попов з 2000 по 2006 роки, Сергій Супрун з 2010 по 2015 роки.

 

Заступник голови регіонального відділення АМУ, міський голова Дмитро Биков звернувся до учасників практикуму з привітальними словами, розповів про досягнення та здобутки міста у напрямку енергозбереження, побажав усім плідної роботи.

 

Начальник відділу освіти Ірина Шошина презентувала результати діяльності органів місцевого самоврядування Горішніх Плавнів щодо енергозбереження в дитячих садочках та школах. Перший заступник міського голови Олександр Чуприна поділився досвідом термомодернізації системи опалення комунальних підприємств міста зі встановленням теплових насосів. Заслухали головного інженера КВП «Теплоенерго» Павла Сніжка про результати впровадження проекту реконструкції центрального теплового пункту мікрорайону № 15 з метою використання деревини та її відходів для виробництва гарячої води.  

 

У ході практикуму висвітлено тему «Енергозбереження: впровадження LED-світильників для вуличного освітлення міста». Гості мали змогу ознайомитися з досвідом співпраці органів місцевого самоврядування Горішніх Плавнів та ОСББ у напрямку енергозбереження та термомодернізації житлових будинків. Присутні також обговорили практичні аспекти застосування законодавчих норм.

 

Учасники практикуму побували на оглядовому майданчику ПрАТ «Полтавський ГЗК», були вражені масштабами виробництва, сучасними технологіями та новою технікою підприємства.

 

На дільниці каналізаційно-очисних споруд КП «ВУВКГ» гостям презентовано один з енергозберігаючих проектів міста - систему опалення з використанням теплових насосів, що відбирають теплову енергію з міських каналізаційних стоків. Впровадження даної технології забезпечує потребу дільниці каналізаційних очисних споруд у тепловій енергії, гарячій воді. Директор КП «ВУВКГ» Сергій Ярош відзначив високу ефективність даної технології. Пояснив, що впровадження проекту дало можливість зекономити кошти на виробленні тепла. Міський голова підкреслив, що сьогодні поєднання передових технологій альтернативної енергетики та захист навколишнього середовища – серед пріоритетних завдань органів самоврядування.

 

Гості побували на території ПП «Горішні Плавні», що займається постачанням та виробництвом твердопаливних котлів, підготовкою різноманітних видів альтернативного палива, будівництвом котелень, реалізацією теплової енергії за цінами нижчими від вартості Гкал, вироблених на газових котельнях.

 

У ДНЗ «Золота рибка» міський голова Дмитро Биков презентував впроваджені сучасні енергозберігаючі технологій. У садочку реалізовано проект із утеплення фасаду будівлі з використанням нових термоізоляційних матеріалів. Економія енергоносіїв склала 25%. Відбулася заміна вхідних дверей, усіх старих вікон на нові металопластикові. Встановлено новий тепловий насос «повітря-повітря», що використовується для гарячого водопостачання. Днями завершиться повна реконструкція системи опалення ДНЗ, що дасть додаткову економію 20% у новому опалювальному сезоні. Міський голова Дмитро Биков від імені територіальної громади міста Горішні Плавні висловив вдячність засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за значну фінансову підтримку.

 

На завершення практикуму учасники заходу побували на ІІ Всеукраїнському фестивалі «FERREXPO ROBOT FEST 2016», що проводився у Горішніх Плавнях 06 жовтня на площі Палацу культури і творчості міста. Фестиваль зібрав у Горішніх Плавнях талановиту молодь України, які продемонстрували вміння конструювати та програмувати роботів з конструктора LEGO. Змагання науковців-програмістів відбулося у категоріях «Роботи-сумо», «Слалом», «Робофутбол».

 

Гості міста подякували організаторам практикуму за інформативність та високий рівень проведення заходу. Голова Полтавського регіонального відділення АМУ, Миргородський міський голова Сергій Соломаха відзначив комплексний та сучасний підхід міського голови Дмитра Бикова до питань енергозбереження в Горішніх Плавнях.