Пенсійний фонд інформує

17.10.2016, 08:07

З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків.

Шановні роботодавці!

Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найманих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову та адміністративну відповідальність.

Якщо оформлюєте працівника на основне місце роботи, але на неповний робочий день (на півставки) згідно законодавства таким працівникам нараховується та сплачується ЄСВ з мінімальної зарплати. Тому, наполегливо рекомендуємо оформлювати працівників на повний робочий день, що забезпечить їм право на пенсію в майбутньому.

Звертаємо увагу бухгалтерів!

В таблиці 6 додатку 4 звіту необхідно уважно заповнювати всі поля та вказувати ознаки наявності трудової книжки основним працівникам та неповного робочого часу (як основним працівникам, так і сумісникам). Також вкотре наголошуємо, що суми лікарняних та відпускних повинні бути проставлені окремим рядком за відповідним кодом та віднесені до того місяця, за який здійснюються нарахування. Сума ЄСВ повинна складати не менше мінімального рівня (крім працівників-інвалідів, сумісників та працюючих за договорами ЦПХ).

 

З повагою,

Заступник начальника Кременчуцького

об'єднаного управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області С.Г.Нестеренко