У Горішніх Плавнях провели урочисті заходи до Дня захисника України

18.10.2016, 09:44

13-14 жовтня територіальна громада Горішніх Плавнів на чолі з місцевим самоврядуванням відзначила День захисника України. Загальноміські урочистості пройшли в малій залі Палацу культури і творчості.

 

Участь у заході взяли міський голова Дмитро Биков, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу культури і туризму Ірина Зеленська, представники Комсомольського районного військового комісаріату, демобілізовані учасники бойових дій на Сході України, ветерани-афганці.

 

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих земляків: майора Миколи Зайцева, рядового Олександра Білоконя, рядового Сергія Гирмана, капітана ІІІ рангу Віталія Кондакова, рядового Олександра Шалесного, офіцерів і солдатів Збройних Сил України, які загинули, виконуючи свій військовий обов’язок.

 

З привітальним словом виступив міський голова Дмитро Биков. Очільник міста привітав усіх з державним святом Дня захисника України, відзначив високе призначення тих, хто зі зброєю в руках сьогодні боронить нашу землю на Сході України, охороняє життя та мирну працю свого народу. Сьогоднішнє покоління захисників України бере приклад із своїх попередників – українських козаків. Дмитро Биков зазначив, що 400 наших земляків були мобілізовані, 295 взяли участь у бойових діях на Сході держави. За фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» усі учасники бойових дій були забезпечені бронежилетами, зимовою та літньою формами, берцями, спальними мішками та іншим необхідним спорядженням. Тільки за останні 2 роки Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» у цьому напрямку витрачено близько 8 млн грн. Значну підтримку надано ПрАТ «Полтавський ГЗК» в різні військові частини, де проходили службу наші земляки. Міський голова також нагадав, що на сесії Горішньоплавнівської міської ради ухвалено проект рішення про затвердження детального плану частини території перспективної житлової забудови мікрорайону Низи. Виділено 100 земельних ділянок для житлової забудови учасникам бойових дій АТО. На офіційному сайті міської ради оприлюднено електронний реєстр учасників АТО, які стоять у черзі на отримання земельної ділянки під індивідуальну забудову. Процедура виділення землі відбувається відкрито й прозоро згідно з реєстром. У разі не виконання умов отримання дозволу на розробку технічної документації, ділянки будуть переходити особам наступним за списком. Відомості оновлюються щомісячно. Дмитро Биков також відзначив, що двері його кабінету завжди відкриті для учасників бойових дій на Сході, його заступники готові до конструктивного діалогу, а всі питання, які можливо вирішити на рівні місцевого самоврядування будуть вирішуватися й надалі. 

 

Ведуча заходу зачитала вітальну листівку з Днем захисника України від народного депутата України Костянтина Жеваго, в якій прозвучали побажання світлого настрою, успіхів, сил і здоров’я, злагоди у родинах, миру і спокою на всій українській землі.

 

Приєдналися до привітань та щирих побажань військовий комісар Комсомольського районного військового комісаріату, підполковник Едуард Марченко, депутат міської ради, голова міської спілки ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій» Володимир Рубан, голова громадської організації «Учасників бойових дій на сході України» Кирило Бегейма. Подякували органам місцевого самоврядування, засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» народному депутату України Костянтина Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу, керівництву ТОВ «Єристівський ГЗК», ТОВ «Біланівський ГЗК» за міцну моральну та матеріальну підтримку учасників бойових дій.

 

Міський голова Дмитро Биков вручив семи захисникам України державні нагороди - відзнаки начальника Генерального штабу Збройних сил України. Очільник міста разом із військовим комісаром Комсомольського районного військового комісаріату, підполковником Едуардом Марченко вручили демобілізованим бійцям медалі «За оборону рідної держави».

 

Захід пройшов у теплій сімейній атмосфері. По завершенню урочистих привітань відбувся святковий концерт, який підготували творчі колективи Палацу культури і творчості.

 

14 жовтня біля монументу «Покрова Пресвятої Богородиці» відбулася загальноміська панахида за загиблими та молебень за захисників України.

 

У День захисника України, День Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці делегація учасників бойових дій на Сході України на чолі з секретарем Горішньоплавнівської міської ради Сергієм Доротою, першим заступником міського голови Олександром Чуприною взяли участь у марші Нескорених, що пройшов у Полтаві. Урочистою колоною українські захисники, жителі Полтавщини пройшли центральною частиною міста до пам’ятника гетьману Іванові Мазепі, де хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих.