У місті розпочато масштабний проект з ремонту дороги

25.10.2016, 09:36

У Горішніх Плавнях по вулиці Гірників розпочато масштабні ремонтні роботи дорожнього покриття.

 

Міський голова Дмитро Биков прокоментував ситуацію: «Капітальний ремонт дороги по вул. Гірників сьогодні один з найбільших міських проектів».

 

Очільник міста повідомив, що асфальт дорожнього покриття буде знято до бетону. Демонтаж бетонного покриття, товщина якого сягає до 30 см, здійснюватися не буде, бо процедура дороговартісна. Зняте асфальтове покриття буде складуватися на території КП «СпецЕко» й використовуватиметься повторно на господарських роботах у ході ремонту внутрішньоквартальних проїздів, доріг приватного сектору. На бетонне покриття буде укладено чорновий шар асфальту, на який покладуть геополотно (геотекстиль). Головна сфера застосування дорожнього геотекстилю – це будівництво автомагістралей. Геотекстиль для доріг добре справляється із завданням зміцнення конструкції. Він забезпечує міцність дорожнього полотна, виконує армуючу функцію, запобігає утворенню тріщин і колій, що утворюються в бетонному покритті при великій амплітуді коливань температури повітря. Використання дорожнього геотекстилю в кілька разів підвищує термін експлуатації об'єкта, дозволяє значно скоротити час на будівельні та ремонтні роботи дорожнього полотна. При цьому істотно економляться будівельні матеріали і знижується товщина прокладання шарів. Геотканина для дороги дозволяє мінімізувати фінансові витрати, пов'язані не тільки з будівництвом дорожнього об'єкта, але і з подальшим його технічним обслуговуванням.

 

Міський голова відзначив, що вперше в місті в ході реконструкції дороги буде використано в якості бордюр натуральний граніт - довговічний будівельний матеріал. Граніт широко використовується в розвинутих країнах Європи й Азії. Дмитро Биков зазначив, що це дорого, але назавжди.

 

На реалізацію проекту з міського бюджету виділено 10 млн грн. Роботи буде виконувати дорожньо-будівельне управління № 9 з м. Лубни. Це підприємство має ресурсні та технічні можливості вдало реалізувати проект. Підрядна організація презентувала найкраще технічне рішення виконання проекту, запропонувала найнижчу ціну.

 

Паралельно з дорожними роботами по вул. Гірників буде розпочато реалізацію проекту «Реконструкція зливової каналізації на розі вулиць: Гірників-Молодіжна». Існуюча стара зливова каналізація, строк експлуатації якої близько 56 років, не здатна працювати в умовах інтенсивних атмосферних опадів, спричинює постійний застій води на перехресті вулиць Гірників-Молодіжної. Виправити ситуацію можливо за рахунок глобальної реконструкції системи.