Роботи з облаштування пляжу розпочато

25.10.2016, 09:41

20 жовтня міський голова Дмитро Биков, секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, директор ДЖКГ Петро Василюк промоніторили стан реалізації проекту відновлення сприятливого санітарного стану та благоустрою берегової ділянки зони відпочинку м. Горішні Плавні, що знаходиться вздовж набережної від рятувальної станції до станції прокату човнів.

 

Міський голова зазначив, що підготовчі роботи з облаштування сучасного пляжу виконуються за кошти екологічного фонду, куди надходять відрахування ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК». Проектно-кошторисна вартість робіт склала 10 млн грн, але за результатами конкурсних торгів знижена до 8 млн грн. 30 вересня підрядна організація, що перемогла у тендері, розпочала активні роботи з очищення зони відпочинку довжиною 500 м й шириною 60 м від коріння паростків самосіву рослин, очерету. Станом на сьогоднішній день 25 % території розчищено. Наступним кроком у напрямку облаштування сучасного пляжу стане намивання чистого річкового піску, формування правильного нахилу наземної частини, потрібної конфігурації дна берегової зони. З метою обмеження проростання очерету планують використати сучасний екологічно безпечний матеріал – геополотно, що, завдяки своїм характеристикам, широко використовується в багатьох сферах людської діяльності, зокрема, у ландшафтному дизайні. Для берегоукріплення будуть використані габіони (за матеріалами Вікіпедії габіони (фр. gabion, італ. gabbione — великий кошик) - просторова сітчаста коробчата конструкція, яка заповнена природним каменем, використовується в регуляційних та берегоукріпних спорудах).

 

Очільник міста зазначив, що наземну частину робіт планують завершити до кінця року. Наступні декілька років буде присвячено благоустрою території пляжу, облаштуванню спортивних та зелених зон, комфортних місць для пляжного відпочинку дітей і дорослих, зручного місця паркування для водних суден. Планують збудувати дитячий басейн, який буде наповнюватися очищеною річковою водою та дозволить маленьким містянам насолоджуватися купанням влітку навіть під час цвітіння води. Важливо, що пляж планують зробити доступним для людей з обмеженими фізичними можливостями.

 

Дмитро Биков відзначив, що коли за кошти міського бюджету буде підготовлено берегову лінію, тоді стане можливим залучити бізнес-структури, що будуть зацікавлені у розвитку сфери послуг, індустрії розваг, відпочинку на воді. За їх активної діяльності з’являться затишні кафе, цікаві водні атракціони.