Апаратна нарада

25.10.2016, 17:55

24 жовтня  під головуванням міського голови Дмитра Бикова пройшло чергове засідання апаратної наради. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, комунальних підприємств, бюджетних закладів, організацій, установ.

 

Міський голова зупинив свою увагу на важливому національному питанні - зміцнення енергетичної незалежності нашої держави. За інформацією НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз» за останні два опалювальних сезони споживання російського природного газу населенням, ТКЕ, бюджетними структурами скорочено на 7,2 млрд куб. м або 30 %, і це – великий успіх українців. У нашому місті промисловий гігант ПрАТ «Полтавський ГЗК» у ході реалізації комплексу заходів щодо заміщення споживання природного газу широко використовує місцеві альтернативні види палива. Зокрема, у цеху виробництва обкотків три з чотирьох печей уже працюють на лушпинні соняшника. Щодоби на комбінат доставляють 11 фур вітчизняної сільськогосподарської сировини з регіону.

 

Очільник міста поінформував про підготовку на державному рівні низки важливих законопроектів, покликаних сприяти залученню інвестицій у теплоенергетику та систему енергозбереження. У Верховній Раді України зареєстровано проект «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії», основним положенням якого є встановлення стимулюючих тарифів на теплову енергію, що виробляється з альтернативних джерел, на рівні 90 % від діючого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу для потреб населення, бюджетних установ. На опрацювання депутатів запропоновано також проект «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про теплопостачання» щодо укладення довгострокових договорів на постачання теплової енергії», яким передбачається створення правових гарантій інвесторам щодо повернення вкладених інвестицій у реалізацію проектів з виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії та альтернативних видів палива, що постачається для бюджетних установ, прийняття яких сприятиме наданню інвесторам гарантій повернення інвестицій та отримання прибутку, створення конкурентних умов для виробників тепла з альтернативних видів палива, скороченню імпорту газу та заміщення його альтернативними місцевими видами палива, розвитку ринку виробництва, споживання альтернативної енергетики, створенню нових робочих місць. Законопроекти спрямовані на врегулювання окремих аспектів взаємовідносин, що виникають у зв’язку з постачанням і використанням теплової енергії, а саме на створення необхідних законодавчих передумов для підвищення інвестиційної привабливості проектів, пов’язаних із заміщенням природного газу. Підписання цих документів стане ще одним кроком до енергетичної незалежності України, підтвердить державницький підхід.

 

Дмитро Биков відзначив, що місто увійшло в новий опалювальний сезон 13 жовтня через погіршення погодних умов, але особливих складнощів та проблем у зв’язку з цим не виникло. Завершилася реалізація масштабної міської програми зі встановлення лічильників тепла в житлових будинках, за результатами якої 100 % житлових будинків обладнано лічильниками. Це чудовий результат. Відповідно до підрахунків минулого періоду завдяки встановленим лічильникам теплової енергії в новому опалювальному сезоні  мешканці Горішніх Плавнів зможуть заощадити не менше ніж 30 відсотків власних коштів на оплаті за фактично спожиту теплову енергію.     

 

Начальник відділу культури і туризму Ірина Зеленська запросила всіх присутніх разом з трудовими колективами 28 жовтня о 16.00 взяти участь в  урочистому покладанні вінків і квітів, присвяченому 72 річниці визволення України від фашистських загарбників, що відбудеться біля меморіалу «Вічний вогонь».