Пенсійний фонд інформує

9.11.2016, 16:39

Важливою проблемою сьогодення є легалізація трудових відносин та заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості  держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту.

Вже зроблений великий крок у напрямку подолання тіньової зайнятості, суттєво зменшено розмір єдиного соціального внеску. Це усвідомлена позиція, яка зрештою покликана заохотити роботодавців підвищити розмір заробітних плат та вивести їх з тіні.

Завдяки змінам у Податковому кодексі України, які передбачають децентралізацію податкових надходжень, місцеві бюджети отримали більше ресурсів для свого розвитку. Держава відкрила нові можливості місцевим органам влади, які зможуть розподіляти кошти на регіональний розвиток. Практично, на місцях мають господарювати громади, і той же підприємець повинен розуміти, що сплачуючи податки, він фінансує соціальну сферу свого міста чи села, сприяє створенню комфортного середовища для життя своїх дітей.

Важливим для цього є легалізація заробітної плати. Працівник, який отримує зарплату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а отже і права на пенсію, інші соціальні пільги та виплати.

Шановні громадяни! Подбайте про життя своєї громади, батьків та дітей – вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин. Про відомі Вам факти порушення трудових прав, отримання заробітної плати «в конверті» повідомляйте управління праці та соціального захисту населення.

Нагадаємо, що з 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, а зареєструвавшись на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua, можно постійно ознайомлюватись з розміром своєї нарахованої зарплати та страховим стажем, які в подальшому будуть використовуватися при розрахунку пенсії. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних у секторі звернень громадян за адресою: вул.Миру, 25.

 

З повагою,

Заступник начальника Кременчуцького об'єднаного

управління Пенсійного фонду України Полтавської області
С.Г.Нестеренко