Звіт міського голови Дмитра Бикова на сімнадцятій сесії Горішньоплавнівської міської ради сьомого скликання

16.11.2016, 10:25

Сімнадцята сесія Горішньоплавнівської міської ради сьомого скликання відбулася 15 листопада у великій залі виконкому за головування міського голови Дмитра Бикова. Серед запрошених – депутати обласної ради, члени виконавчого комітету, керівники підприємств, установ, організацій, відділів та служб виконкому, заступник голови громадської ради при Горішньоплавнівській міській раді, представники місцевих ЗМІ, помічники депутатів обласної та міської рад, окремі громадяни нашого міста.

 

На початку засідання депутат міської ради Валентина Сергачова оголосила про вихід із політичної партії «Українське об’єднання патріотів – «УКРОП», про припинення повноважень голови міської організації політичної партії «УКРОП» у зв’язку із розбіжністю політичних поглядів.

 

Перше питання порядку денного засідання – «Про звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради за 2016 рік». Посилання

Звітуючи перед громадою, міський голова Дмитро Биков наголосив, що у 2016 році основні зусилля зосереджено на виконанні міського бюджету, впровадженні енергозберігаючих проектів, оновленні та модернізації комунального господарства, забезпеченні належного рівня освіти, медицини, культури, фізкультури та спорту, соціального захисту населення.

За показниками соціально-економічного розвитку Горішні Плавні зберігають лідерські позиції на Полтавщині. За результатами І півріччя 2016 року місто посіло загальне І місце, відповідно до оцінки результатів діяльності державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення серед міст обласного значення та м. Полтави за напрямами «Економічний розвиток», «Інвестиційна, наукова та інноваційна діяльність», «Захист прав дитини».

Уперше за останні 10 років по місту зафіксовано високий позитивний результат – за 9 місяців 2016 року 14 із 18 комунальних підприємств одержали чистий балансовий прибуток.

У 2016 році розвиток житлово-комунального господарства міста направлено на енергозбереження, технічне переоснащення комунальних підприємств, благоустрій міста, створення та підтримку ОСББ. Протягом 2016 року залучено бюджетних коштів на суму 34 млн грн.

У місті реалізовано низку енергозберігаючих проектів у бюджетних закладах та установах. У ДНЗ «Горобинка», ДНЗ «Золота рибка», ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 завершено реконструкцію сучасних систем опалення (3,4 млн грн). За кошти міського бюджету в цьому році завершили заміну старих вікон на нові металопластикові у СЗОШ І-ІІІ ступенів №4, ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, вечірній (змінній) школі ІІ-ІІІ ступенів на загальну суму 2,3 млн грн.

Також замінили вікна в міській стоматологічній поліклініці, хірургічному та дитячому соматичному відділенні Горішньоплавнівської міської лікарні, поліклініці «Медичний центр ПМСД» на загальну суму 1,6 млн грн, у спеціалізованій залі боксу та дзюдо – на суму 55 тис. грн. За кошти міського бюджету (300 тис. грн) встановили енергозберігаючі вікна в комунальному закладі «Централізована бібліотечна система».

За підтримки народного депутата України Костянтина Жеваго та голови правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса завершено спільну з Благодійним фондом «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» п’ятирічну програму утеплення усіх навчальних закладів міста.

Розпочато значну роботу в напрямку технічного переоснащення комунальних підприємств міста. За кошти міського бюджету у 2016 році придбано 9 одиниць техніки, до кінця року буде придбано ще 2.

У поточному році розроблено та розпочато роботу з благоустрою за 6 проектами: «Капітальний ремонт вул. Гірників» (10 млн грн); «Реконструкція зливової каналізації на розі вулиць: Гірників-Молодіжна» (459 тис. грн); «Реконструкція тротуарів і пішохідних доріжок шляхом влаштування велодоріжок по вул. Добровольського в м. Горішні Плавні Полтавської області» (1,7 млн грн); «Виконання робіт з суцільного фарбування пішохідного мосту через озеро біля Свято-Миколаївського собору» (498 тис. грн); «Реконструкція проїзду пр. Героїв Дніпра – вул. Добровольського вздовж ЗОШ №6»; «Капітальний ремонт тротуарів у міському парку культури та відпочинку».

Дмитро Биков підвів підсумки роботи за напрямками – житловий фонд, екологія та охорона довкілля, створення й розвиток ОСББ. Зупинився на об’єктах капітального будівництва, які проводяться в місті, у ДСОЦ «Горизонт», у мікрорайонах Низи, Піддубне, Золотнишине.

З питання архітектури і містобудування зазначив, що вагомим досягненням 2016 року стало отримання нових містобудівних повноважень у рамках децентралізації системи Державного архітектурно-будівельного контролю. Для містян полегшено умови подання документів на отримання права виконання будівельних робіт, отримання відповідних документів для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Розкрив питання соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, культури, спорту. Зокрема підкреслив, що основним досягненням 2016 року стало представництво спортсменів міста у складі збірної України на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро: тріатлоніста Івана Іванова, веслувальників Дмитра Янчука (каное-двійка) та Павла Алтухова – (каное-одиночка). Дмитро Янчук виборов бронзову нагороду на дистанції 1000 метрів у каное-двійці разом із львів’янином Тарасом Міщуком. На сесії міської ради кожному спортсмену виділено 100 тис. грн, а тренерам, які готували олімпійців, 50 тис. грн. По завершенню змагань у Ріо олімпійців зустріли в Горішніх Плавнях дорогими подарунками, вручили ключі від квартир.

Дмитро Биков подякував представникам територіальної громади за сумлінну повсякденну працю, висловив надію на подальшу підтримку, на ініціативу й конструктивну роботу.

 

Серед інших питань порядку денного сімнадцятої сесії депутати погодили проекти рішень, які стосувалися фінансових питань, житлово-комунального господарства, будівництва, гуманітарного напряму, організаційні питання, економічного розвитку, земельні питання, архітектури і містобудування.