Загальні збори уповноважених представників органів місцевого самоврядування АМУ

12.12.2016, 10:50

9 грудня в Києві відбулися загальні збори (конференція) уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Асоціації міст України. Наше місто представляв перший заступник міського голови Олександр Чуприна.

 

Участь у роботі заходу взяли Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, народні депутати України, представники Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України, експерти міжнародних проектів, 280 делегатів-представників громад-членів АМУ

 

Представник Адміністрації Президента України Володимир Куренной виголосив привітання від Президента України Петра Порошенка, у якому сказано, що за два роки реформи кількість об’єднаних громад подвоїлася. З метою сприяння децентралізаційній реформі Президент видав Указ «Про першочергові заходи з розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік», який визначає одним із пріоритетів розвитку держави на 2017 рік підвищення правової, організаційної та фінансової спроможності місцевого самоврядування в Україні та покликаний вивести у наступному році процес добровільного об’єднання територіальних громад на завершальний етап.

 

До голів громад звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Глава Уряду перш за все зазначив, починаючи з 2014 року, після Революції Гідності, Уряд постійно спілкується з місцевим самоврядуванням та асоціаціями, зокрема й Асоціацією міст України. Реформа з децентралізації, яка нині реалізується, тримається на трьох китах: повноваження, фінансові ресурси та відповідальність. Громади демонструють успіхи в процесі реформи, хоча вона непроста. Тенденції до зростання місцевих бюджетів підтверджують це. «Місцеві бюджети відповідно, якщо порівнювати 2015 і 2016 роки, зросли на понад 60%, на 44 млрд грн. Ми маємо сьогодні за 11 місяців 104,1% виконання місцевих бюджетів, які були затверджені й заплановані місцевими радами. Це означає, що ми маємо постійну тенденцію зростання. І на 2017 рік ми бачимо сьогодні зростання на рівні 25% за місцевими бюджетами», – зазначив він. А в житті це – шкільні автобуси, відкриття опорних шкіл, відремонтовані дороги, ФАПи та інше. Слід розуміти, що успіхи об’єднаних громад – це успіхи людей, які в них живуть.

Володимир Гройсман зауважив, що лідером запровадження реформи місцевого самоврядування є Тернопіль. «У Тернополі, Тернопільській області створено 26 об’єднаних територіальних громад. 10 буде створено ще в результаті виборів 11 та 18 грудня. Це є справді лідери. І що вони мають сьогодні. Бюджети об’єднаних територіальних громад Тернопільської області тільки від об’єднання за власними доходами збільшилися у три рази. Якщо говорити про цільову підтримку, то це дев’ять разів», – сказав він. Тепер, за словами Володимира Гройсмана, територіальні громади мають навчитися ефективно використовувати ці гроші. При цьому Гройсман нагадав, що у 2017 році на децентралізацію з державного бюджету планується спрямувати 9 млрд грн. Ці кошти будуть додатковими до тих, які вже є на місцях.

 

Володимир Гройман підкреслив, що сьогодні Уряд є партнером місцевого самоврядування, громад та асоціації, яка представляє їх інтереси. Також Глава Уряду наголосив, що Уряд і надалі готовий працювати в діалозі.

 

Прем’єр-міністр України привітав міських, селищних, міських голів з всенародним святом – Днем місцевого самоврядування, відповідав на запитання керівників громад.

 

Перед міськими головами виступив Голова Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, народний депутат Оксана Продан.

 

 

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко звернувся до учасників зборів, міських голів, щодо необхідності посилення роботи з народними депутатами від регіонів з питань підтримки прийняття парламентом законодавчих ініціатив, спрямованих на подальше впровадження децентралізації та секторальних реформ.

 

Учасників зборів прийняли рішення про затвердження Звіту про роботу Правління та Виконавчої дирекції Асоціації міст України, фінансово-господарського звіту за 2016 рік, схвалення Бюджету АМУ на 2017 рік.

 

 

Джерело https://www.auc.org.ua/