Територіальна громада на чолі з міським головою Дмитром Биковим вшанувала учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

15.12.2016, 10:40

14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС територіальна громада Горішніх Плавнів на чолі з міським головою Дмитром Биковим зібралася в малій залі Палацу культури віддати данину поваги тим, хто ціною власного життя стримував розростання радіоактивної катастрофи.

Участь у заході взяли секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, заступник міського голови Надія Угнічева, начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська.

Звертаючись до ліквідаторів, Дмитро Биков зазначив, що пам'ять про людей, які вийшли на захист людства від радіаційного лиха, назавжди залишиться в серцях вдячних поколінь. «Сьогодні наша місія – пам’ятати, шанувати, допомагати їм», - відзначив міський голова. За мужність, сумлінне виконання службових обов’язків під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадянську позицію в подоланні техногенної трагедії очільник міста вручив Подяки міського голови та грошові премії Анатолію Богуті, Володимиру Зінченку, Івану Кілюшику, Володимиру Лабуньку, Григорію Макану, Миколі Пащенку, Івану Топюку, Віктору Шевцову. Побажав ліквідаторам здоров’я, благополуччя й достатку в родинах.

Голова громадської організації «Союз-Чорнобиль» Анатолій Луцій презентував Книгу слави й пам’яті, видану на Полтавщині з нагоди 30 річниці Чорнобильської трагедії, де зібрані імена всіх земляків-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Відзначив, що 115 чоловік з нашого міста, які брали участь у ліквідації наслідків техногенного лиха, спричиненого вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, пішли з життя, залишивши по собі добру згадку. Територіальна громада Горішніх Плавнів хвилиною мовчання вшанувала світлу пам'ять загиблих.

Анатолій Луцій висловив вдячність представникам органу місцевого самоврядування, зокрема міському голові Дмитру Бикову, за порозуміння, увагу та фінансову підтримку. За кошти міського бюджету в 2016 році для ГО «Союз-Чорнобиль» закуплено нові меблі, для дітей цієї пільгової категорії - путівки в ДСОЦ «Горизонт» на оздоровлення та відпочинок улітку.

Прозвучала подяка на адресу народного депутата України Костянтина Жеваго, голови правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктора Лотоуса, директора Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» Вячеслава Мінязева за вагому фінансову допомогу ГО «Союз-Чорнобиль» у поточному році (40 тис. грн).

З Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС вітала всіх дружина ліквідатора, депутат Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Ірина Григорьєва.

Гарний настрій і добрий відпочинок подарували присутнім народний вокальний колектив «Натхнення», народний театр, зразковий ансамбль народного танцю «Веселка», зразковий шоу-гурт «Парне молоко», ансамбль бального танцю «Айстра», ведуча Алла Котовська (колективи Палацу культури і творчості).