На захисті прав ВПО – спільними зусиллями!

19.12.2016, 14:38

16 грудня в малій залі виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання круглого столу з теми «ВПО у Полтавській області: на захисті прав спільними зусиллями» за участі заступника міського голови Надії Угнічевої, керівника юридичної служби БО «Світло надії» Оксани Мізік, представників управління соціального захисту населення, управління охорони здоров’я, департаменту житлово-комунального господарства, відділу освіти, служби у справах сім’ї, дітей та молодіжної політики, юридичного відділу, ТЦСО «Калина», міського центру зайнятості, ЗМІ.

Заступник міського голови Надія Угнічева привітала учасників круглого столу, представила Оксану Мізік, учасників круглого столу, тих, хто працює з ВПО, і побажала плідної роботи.

Керівник юридичної служби БО «Світло надії» Оксана Мізік наголосила, що допомога ВПО – одне з ключових завдань, на виконання якого впродовж останніх двох років скеровують зусилля органи влади та громадськості. За підтримки фонду сприяння демократії Посольства США в Україні протягом наступних шести місяців на Полтавщині реалізовуватиметься проект «Забезпечення прав та законних інтересів ВПО у Полтавській області». Головна мета проекту – створення умов для перебування та інтеграції ВПО, що сприятиме зміцненню потенціалу місцевих органів влади та неурядових організацій в ефективному управлінні кризовими ситуаціями в соціальній сфері. Міста, у яких реалізовуватиметься проект, – Полтава, Горішні Плавні, Миргород, бо саме в цих містах зареєстрована найбільша кількість ВПО. Партнерами проекту виступають Полтавська ОДА, обласний Центр зайнятості населення, обласний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центр з надання вторинної безоплатної правової допомоги та БО «Світло надії».

«Ми спостерігаємо тенденцію, що проблеми ВПО змінюються. Якщо раніше вони потребували житла, роботи, відновлення документів, то зараз виникають нові – медичне обслуговування, юридична допомога, захист майна. БО «Світло надії» спільно із партнерами сприятиме в покращенні можливості доступу ВПО до першочергових та спеціальних медичних, соціальних, адміністративних послуг, включно з послугами соціально-психологічної реабілітації, створенню умов для покращення взаємодії та інтеграції ВПО до приймаючих громад, доступу до освіти та місцевого ринку праці», – підкреслила Оксана Мізік. У рамках проекту «Забезпечення прав та законних інтересів ВПО у Полтавській області» надаватиметься комплексна соціально-правова та юридична допомога ВПО: щоденні консультації юристів на стаціонарних пунктах з 09.00 до 16.00, виїзди мобільної бригади надання правової допомоги у відділені райони області, підвищуватиметься рівень поінформованості ВПО щодо діючого законодавства, нормативної бази про їх права.

У місті працює юрист БО «Світло надії» Олександр Капуста, який проводить прийом у приміщенні Горішньоплавнівського бюро правової допомоги по просп. Героїв Дніпра, 40.

На заході були присутні Володимир Клімачов, заступник голови громадської організації «Переселенці спільними зусиллями», Олена Дорофеєва, Ольга Істраткіна, представник ініціативної групи переселенців.

 

 

Управління соціального захисту населення Горішньоплавнівської міської ради з червня 2014 року проводить реєстрацію переміщених осіб у Міському штабі з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Щоденно сім’ям надавалася консультативна допомога, у тому числі за телефоном «гарячої лінії», з усіх питань життєдіяльності у місті, оперативно вирішувалися питання поселення як у готелі «Славутич», так і у мешканців міста. У місті діє міська Комплексна програма підтримки громадян, які переселяються з АР Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей у зв’язку зі складною політично-економічною ситуацією, затверджена рішенням сесії від 25.06.2014 року.

З 18.06.2014 року постійно проводиться розміщення у готелі переміщених громадян, які не можуть вирішити житлове питання самостійно. Для створення комфортних умов під час тимчасового проживання у готелі «Славутич» з міського бюджету виділені кошти в сумі 150 тис. грн на придбання пральної машини – 4999 грн; 5 бойлерів – 8375 грн; проведення ремонтних робіт – 136 626 грн. За сприяння міської влади поліпшення умов проживання у готелі здійснювалося у рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Виконання ремонту каналізації, покрівлі, заміна 42 віконних та 34 балконних блоків на 20% фінансувалося з міського бюджету (153 681 грн.), решта – за рахунок коштів проекту.

Станом на 14.12.2016 року до поліклініки «Медичний центр ПМСД» звернулися ВПО – 117 дітей, 83 дорослих – за наданням меддопомоги при гострих захворюваннях, для проходження профілактичних медичних оглядів, для оформлення дітей у навчальні заклади, для проведення профілактичних щеплень дітям. За стоматологічною медичною допомогою звернулося 66 осіб. У Горішньоплавнівській міській лікарні проліковано 95 осіб, в пологовому відділення народилося 6 діток, звернулося через захворювання 120 осіб.

Станом на 15.12.2016 року в 10 дошкільних навчальних закладах міста (9 міських, 1 сільський) перебуває 36 дітей категорії внутрішньо переміщених. З них 22 дітей з міста Донецька та Донецької області, 14 дітей – з міста Луганська та Луганської області. Ці діти прибули до дошкільних навчальних закладів у 2014-2016 роках. Дітей, які б не були влаштовані до ДНЗ у зв’язку з відсутністю місць, немає. Батьки сплачують за харчування в ДНЗ у розмірах, передбачених законодавством України для вихованців ДНЗ. У загальноосвітніх навчальних закладах міста із Донецької області навчається 47 учнів, із Луганської області – 48 учнів, і 3 учні – із АРК. Ці учні отримують харчування в школах на загальних підставах.