Конструктивний діалог щодо створення додаткового госпітального округу в Горішніх Плавнях відбувся

29.12.2016, 16:42

26 грудня в Горішніх Плавнях відбулася зустріч міського голови Дмитра Бикова та першого заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрія Пісоцького, директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Лисака, у ході якої обговорили питання створення в області госпітального округу на базі міста Горішні Плавні.

 

Представники ПОДА з робочим візитом побували в міській лікарні, де ознайомилися з наявною матеріально-технічною базою закладу, оглянули відділення інтенсивної терапії, хірургічне, кардіологічне, пологове відділення. Головний лікар Горішньоплавнівської міської лікарні Костянтин Шкляр наголосив на важливих заходах з енергозбереження, впроваджених у міській лікарні. Зазначив здійснені масштабні кроки у напрямку осучаснення необхідного для роботи медичного обладнання, придбання цінної медичної техніки, оновлення меблів та постільної білизни, здійснення капітальних ремонтів.

 

На спільній робочій нараді, що пройшла потім у малій залі Горішньоплавнівської міської ради, були також присутні заступники міського голови, керівники управління охорони здоров’я, медичних закладів, ЗМІ. У ході конструктивного діалогу представників органів місцевого самоврядування Горішніх Плавнів та Полтавської обласної державної адміністрації обговорено можливості створення додаткового госпітального округу в Горішніх Плавнях. Міський голова Дмитро Биков презентував гостям основні досягнення та напрацювання, реалізовані в галузі охорони здоров’я за останні два роки, поділився планами на майбутнє.

 

Заслухали пропозиції начальника управління охорони здоров’я Горішньоплавнівської міської ради Юрія Ковпака щодо можливостей формування на базі міської лікарні Горішньоплавнівської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першої категорії. Озвучив, що в 2016 році з міського бюджету на галузь охорони здоров’я виділено 29 млн грн: загальний фонд – 21 млн грн (оплата праці медпрацівників, оплата комунальних послуг, придбання медикаментів, інше), спеціальний фонд – 8 млн грн (видатки на придбання меблів, обладнання, ремонти, інше). Він представив на розгляд аналіз роботи служб міської лікарні, аналіз звернень пацієнтів з найближчих до Горішніх Плавнів населених пунктів з орієнтацією на їх встановлені роками маршрути.

 

За підсумками спільної наради вирішено більш детально вивчити дане питання, опрацювати перспективи перепрофілювання міської лікарні в багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування першої категорії з представниками Міністерства охорони здоров’я України, досвідченими в галузі медицини експертами та обговорити питання безпосередньо з територіальними громадами.