Мешканців міста захистили від невиправданих фінансових витрат, пов’язаних з втратами тепла на теплових мережах

3.01.2017, 09:07

У ході брифінгу міський голова Дмитро Биков поінформував, що в 2016 році в Горішніх Плавнях успішно завершено важливу програму з облаштування всіх житлових будинків міста лічильниками обліку теплової енергії.

 

Очільник міста відзначив стовідсоткове виконання програми. Наголосив, що сьогодні в Горішніх Плавнях усі 219 житлових будинків, що мають централізоване опалення, обладнано приладами обліку теплової енергії.

 

За результатами опалювального періоду за листопад поточного року виявлено суттєву економію тепла. У звітному місяці завдяки встановленим лічильникам теплової енергії мешканці міста мали можливість сплатити в середньому на 13,30 грн менше за кожен м2 площі в житлових будинках. Середня вартість 1м2 опалення по місту склала 20,51 грн. Вартість опалення 1м2 відповідно до тарифу, затвердженого Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕ), у будинках без лічильників обліку тепла становить 33,81 грн.

 

Дмитро Биков повідомив, що з метою зменшення теплових втрат у 12 найстаріших двоповерхових житлових будинках міста виконано термомодернізацію на випередження. Проекти з енергозбереження було виконано за кошти міського бюджету ( грн) в будинках № 5,7,9,15,17,19 по вул. Молодіжній, та будинках № 2,4,10,20,30,42 по провул. Молодіжному. Замінено вікна та двері в місцях загального користування. Замінено зовнішні теплотраси від теплових камер до житлових будинків з посиленням теплоізоляції удвічі, встановлено лічильники обліку тепла по вул. Молодіжній 5, 7, 9, 15, 17, 19 (1 лічильник на 3 будинки). У місцях загального користування в будинках здійснили заміну старих вікон на нові енергозберігаючі металопластикові, встановили залізні двері в під’їздах там, де вони були відсутні, утеплили вхідні двері. Результатом впровадження проекту стала значна економія. Мешканці цих будинків виявилися захищеними від невиправданих фінансових витрат, пов’язаних з втратами тепла на теплових мережах та місцях загального користування.

 

Нарахування за споживання теплової енергії мешканцям міста проводиться лише за показаннями лічильників. Усі втрати тепла від котельні до лічильників обліку тепла, встановлених на тепловому вводі в будинки, покладаються лише на теплопостачальне підприємство й не лягають фінансовим тягарем на гаманці мешканців.