Органи місцевого самоврядування Горішніх Плавнів зменшують податковий тиск на суб’єктів господарювання та громадян міста

1.02.2017, 09:26

У ході апаратної наради міського голови, що відбулася 30 січня 2017 року, очільник міста Дмитро Биков прокоментував зміст проекту рішення щодо зменшення ставок місцевих податків, підготовленого на розгляд депутатів Горішньоплавнівської міської ради на засідання сесії 21 лютого 2017 року, яким органи місцевого самоврядування з метою підтримки малого та середнього бізнесу ініціюють зменшення фінансового навантаження на підприємців Горішніх Плавнів.

 

Необхідність такої підтримки виникла у зв’язку зі змінами до Податкового кодексу. Відповідно до змін розміри єдиного податку та єдиного соціального внеску будуть обраховуватися для платників І групи у відсотках від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового року (від 1600 грн); для платників ІІ групи – у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати (від 3200 грн). Податкове навантаження для підприємця І групи збільшиться на 16%, а для підприємця ІІ групи - у 2,3 рази. Враховуючи значне податкове навантаження на платників податків ІІ групи, органи місцевого самоврядування ініціювали питання про зниження ставок єдиного податку в 2 рази.

 

Крім того, влітку 2016 року з метою зменшення податкового тиску на суб’єктів господарювання та громадян міста органи місцевого самоврядування зменшили з 01.01.2017 в 2 рази ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (для об’єктів житлової нерухомості з 2% до 1%, для об’єктів нежитлової нерухомості з 1% до 0,5%). Збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 знову призвело до росту плати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в 2 рази. Міський голова запропонував до розгляду на засіданні сесії знизити ставки податку на нерухоме майно для об’єктів житлової нерухомості для фізичних та юридичних осіб у 2 рази: з 1% до 0,5%. Проект рішення винесено на сесію міськради 21 лютого 2017 року.

 

Міський голова також прокоментував позитивні зміни в питаннях розрахунку орендної плати за землю. На даний момент ставка складає від 3% до 6%. Органи місцевого самоврядування пропонують знизити ставку орендної плати для земельних ділянок, наданих для будівництва на термін не більше 3 років, до 1%. Якщо об’єкт будівництва не буде введено в експлуатацію, ставка буде підвищуватися від 3% до 6% в залежності від функціонального використання. Крім того, для громадян, які отримують земельні ділянки для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, органи місцевого самоврядування пропонують знизити ставку орендної плати з 3% до 1%.