Чи потрібно повертати отриману субсидію після зміни власника житла?

1.02.2017, 14:31

Чи потрібно повертати отриману субсидію після зміни власника житла?

 

Згідно із п.1 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», субсидія на оплату житлово – комунальних послуг є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла. 

 

У яких випадках субсидія повертається?

 

 У разі виявлення фактів приховування відомостей про доходи або зміни у складі сім’ї надання житлової субсидії може бути припинено, а надміру нараховані кошти потрібно буде повернути.

 

 Якщо це впливає на право отримання субсидії (тобто з врахуванням прихованих доходів або нового складу сім’я не мала б права на призначення субсидії), то її надання буде припинено, а кошти нарахованої субсидії підлягають поверненню в повному обсязі.

Якщо ж виявлене порушення приведе лише до зменшення розміру призначеної субсидії, то потрібно буде повернути надміру нараховані кошти, і надалі сім’я зможе отримувати субсидію в зменшеному розмірі.