Асоціація міст України про підвищення статусу органів місцевого самоврядування

14.02.2017, 09:58

Засідання секції місцевого економічного розвитку Асоціації міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» відбулося 13 лютого в Харківській міській раді.

Учасники заходу – представники територіальних громад з різних регіонів України, керівники економічних служб органів місцевого самоврядування обласних центрів та ін.

Місто Горішні Плавні на засіданні представляє секретар міської ради Сергій Дорота.

 

Під час засідання учасникам представлено Стратегію розвитку Харкова до 2020 року «Харків – територія успіху», також були розглянуті особливості соціально-економічного розвитку міста.

 

Як зазначив аналітик з питань місцевого економічного розвитку Асоціації міст України Ігор Пітцик, результати роботи засідання ляжуть в основу розробки стратегії і плану роботи АМУ на 2017 рік. Серед важливих питань, які необхідно розглянути, – це питання фінансування об’єднаних громад, створення в містах індустріальних парків, розширення повноважень і підвищення статусу органів місцевого самоврядування.

 

Також розглядаються питання вдосконалення взаємодії потенційних інвесторів з органами місцевого самоврядування, спрощення процедури залучення інвестицій і отримання необхідних погоджень як на рівні держави, так і на рівні регіонів.

 

«Питання інвестиційних можливостей будь-якого міста дуже важливе. Велику роль у цьому відіграє місцева влада, тому що саме вона показує чим привабливе для інвесторів місто», – підкреслив Ігор Пітцик.

 

У свою чергу заступник директора департаменту - начальник управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що питання інвестиційної привабливості Харкова прописані у Стратегії розвитку міста, прийнятій у минулому році на сесії міської ради. «Наскільки працює Стратегія, ми будемо оцінювати вже до кінця 2017 року. Але ми вже почали її реалізацію. Ми взяли за основу побажання громадськості, разом з експертами з різних сфер ми визначили найбільш важливі моменти для розвитку міста, які відображені в цьому документі», - повідомила Вікторія Грецька-Миргородська.

 

Також на засіданні були представлені проект плану роботи асоціації та законодавча карта реформування галузі «Сталий економічний розвиток», яку розробила Асоціація міст України.

 

Джерело http://www.city.kharkov.ua