20-річчя відродження Полтавської місіонерської духовної семінарії

15.02.2017, 10:32

12 лютого, у день пам’яті Собору Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого, небесних покровителів Полтавської місіонерської духовної семінарії, у місті Горішні Плавні відбулися урочистості з нагоди 20-річчя відродження Полтавської місіонерської духовної семінарії.

 

У Свято-Миколаївському соборі пройшло урочисте богослужіння, очолене ректором Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішим митрополитом Полтавським і Миргородським Филипом.

 

Владика Филип привітав викладачів, студентів з днем небесних покровителів, а також із 20-річним ювілеєм. Голова Учбового комітету УПЦ єпископ Ірпінський Климент передав вітання з нагоди Актового дня та ювілею від Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і Всієї України.

 

З вітальним словом до православної громади звернувся міський голова Дмитро Биков, який поздоровив зі святом і подякував за створення вищого навчального закладу в нашому місті та його розвиток протягом 20 років. Особливі слова подяки адресував Владиці Филипу та міському голові 1994-2007рр. Олександру Попову за втілення заходів щодо відродження Полтавської місіонерської духовної семінарії.

Почесний громадянин міста Олександр Попов привітав колектив духовної семінарії з ювілейною датою та подарував ікону святителя Олександра Невського, написану в XIX ст.

 

Після було зведено молитву за мир в Україні та освячено першу ікону «Собор Полтавських святих», написану на іконописному відділенні.

 

12 лютого у виставковій залі Горішніх Плавнів відкрилася історико-просвітницька виставка «За Ім’я Твоє», присвячена 20-річчю відродження Полтавської духовної семінарії, на якій представлені розшифровані й відновлені архівні документи Народного комісаріату внутрішніх справ з особистими справами репресованих священиків і віруючих Полтавської області. Також картини зруйнованих і відреставрованих храмів Полтавщини художника Володимира Кривого. Молитва новомучеників і сповідників землі Полтавської, написана випускником Полтавської місіонерської духовної семінарії, студентом 2-го курсу магістратури Київської Духовної Академії Юрієм Петролюком.

 

Відкрила виставку директор виставкового залу Любов Брагілева. З вітальним словом до всіх присутніх звернувся Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, міський голова Дмитро Биков і голова Учбового комітету УПЦ Преосвященніший єпископ Ірпінський Климент.

Міський голова Дмитро Биков подякував колективу Полтавської місіонерської духовної семінарії за велику наукову роботу у відкритті подій 20-30-х рр. ХХ ст., у висвітленні фактів життя репресованих священиків, зруйнованих храмів – чорної історії православної християнської віри на Полтавщині.

 

Екскурсію провів викладач ПМДС протоієрей Георгій Коваленко.

Виставка працюватиме до 26 лютого 2017 року.