У Горішніх Плавнях пройшов регіональний форум з питань поводження з твердими побутовими відходами

16.02.2017, 11:34

14 лютого в Горішніх Плавнях за головування заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Пругла відбувся форум з питань поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у регіоні.

 

Захід пройшов з ініціативи міського голови Дмитра Бикова за участі заступників міського голови Горішніх Плавнів, начальника управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуарда Реви, директора департаменту ЖКГ Горішніх Плавнів Петра Василюка, представників районних державних адміністрацій, районних, міських та селищних рад.

 

Міський голова Дмитро Биков привітав учасників форуму в Горішніх Плавнях, побажав конструктивної роботи. На початку форуму заступник голови ПОДА Олег Пругло звернувся до присутніх з вступним словом, в якому окреслив загальну ситуацію у сфері поводження з ТПВ в області, глобальні проблемні питання та перспективи формування стратегії поводження зі сміттям у регіоні, націлив усіх на плідну співпрацю. Заступник голови ПОДА зазначив, що в області розпочато велику й складну роботу в напрямку реформування та оптимізації механізмів поводження з відходами. Олег Пругло повідомив, що сьогодні на території Полтавщини налічується близько 670 сміттєзвалищ, доречність існування яких слід переглянути з метою обмеження шкідливого впливу на навколишнє природне середовище. Згідно з нормами чинного законодавства в області слід створити умови із забезпечення повного збирання та перевезення сміття, організувати роботу 25-28 сортувальних станцій та 3-4 сучасних полігонів для утилізації, знешкодження та захоронення побутових відходів. Заступник голови ПОДА дав високу оцінку наявним напрацюванням органів місцевого самоврядування Горішніх Плавнів у даному напрямку та запропонував місто для реалізації пілотного проекту з облаштування полігону для збору та переробки ТПВ.

 

Заслухали доповідь доцента Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка Оксани Ілляш про створення Регіональної комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на період 2017-2021 роки. Оксана Ілляш зазначила, що головною метою Програмиє формування системи заходів, що дозволять реалізувати раціональний підхід до ТПВ як потенційного ресурсу та мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище. Пропонується створити в області5 субрегіонів, де планується побудувати сучасні сміттєпереробні комплекси, ліквідувати звалища, що не відповідають діючим законодавчим вимогам. Програма передбачає розробку логістичних схем маршрутів сміттєзбиральної техніки для територій субрегіону, контейнеризацію населених пунктів для змішаного та роздільного збору сміття, створення парку сміттєзбиральної техніки. У 2017-2019 роках у Горішніх Плавнях пропонується здійснити реконструкцію існуючого звалища ТПВ із облаштуванням сортувальної лінії.

 

Перший заступник міського голови Горішніх Плавнів Олександр Чуприна охарактеризував результати напрацювань органів місцевого самоврядування Горішніх Плавнів у напрямку оптимізації поводження з ТПВ. Представив присутнім на розгляд та обговорення наявний проект з реконструкції існуючого звалища з улаштуванням сортувальної лінії в м. Горішні Плавні Полтавської області. Надав пропозиції щодо визначення Горішньоплавнівського субрегіону, що буде складатися із Глобинської, Козельщанської, Кобеляцької, Кременчуцької районних рад та м. Горішні Плавні.

 

У ході наради присутні обговорили усі питання порядку денного. Заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло звернувся до голів районних, міських та селищних рад з проханням опрацювати отриману інформацію, долучитися до активної співпраці та надати свої пропозиції в область.