З метою підтримки малого та середнього бізнесу знижено місцеві податки

22.02.2017, 16:44

21 лютого у ході двадцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання за головування міського голови Дмитра Бикова розглянули низку важливих проектів рішень, що стосуються зниження місцевих податків.

 

Депутати міськради внесли зміни до рішення п’ятнадцятої сесії Комсомольської міської ради шостого скликання від 27.12.2011 «Про встановлення розмірів ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, по місту Комсомольську». Очільник міста відзначив, що збільшення розміру мінімальної заробітної плати в Україні з 01.01.2017 призвело до значного зростання розміру ставки єдиного податку для платників другої групи. За ініціативи органів місцевого самоврядування з 01.03.2017 розмір ставки єдиного податку для цієї категорії буде зменшено в 2 рази.

 

У ході засідання сесії також внесено зміни до ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. З метою зменшення податкового навантаження встановлено ставку податку за 1 кв. м. для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року. Рішення набирає чинності з 01.04.2017.

 

За ініціативи органів місцевого самоврядування зменшено розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками, які надано під забудову з 12% до 3-6%. Для земельних ділянок, які вперше надаються в користування для будівництва на термін не більше 3 років встановлено орендну ставку в розмірі 1%. У подальшому, при поновленні договорів оренди цих земельних ділянок, у випадку, якщо об’єкт будівництва не буде введено в експлуатацію, ставка буде підвищуватися до 3%-6% в залежності від функціонального використання. Також важливо, що для громадян, які отримали земельні ділянки для будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд, знижено ставку орендної плати з 3% до 1%.