У Горішніх Плавнях учасникам АТО пропонують допомогу у придбанні власного житла на умовах співфінансування

23.02.2017, 08:22

На пленарному засіданні двадцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання, що пройшла у великій залі міської ради 21 лютого, опрацьовано й прийнято Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у м. Горішні Плавні на 2017-2020 роки.

 

У ході брифінгу міський голова Дмитро Биков зазначив, що Програму сформовано за аналогією обласної Програми за принципом спільної фінансової відповідальності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також безпосередньо учасників АТО та членів їх сімей.

 

Учасниками Програми є учасники АТО, які мають статус учасника бойових дій та перебувають на квартирному обліку, будуть мати можливість придбати житло на умовах оплати 50% від нормативної вартості житла власним коштом та за рахунок безповоротної фінансової допомоги з міського (25%) та обласного бюджетів (25%).

 

Станом на 01.01.2017 на квартирному обліку у виконкомі Горішньоплавнівської міськради перебуває 66 учасників АТО. Цей показник поступово збільшується. Більшість сімей, які потребують поліпшення житлових умов, не мають можливості отримати доступ на ринок житла без додаткової фінансової підтримки. Сім’ї загиблих учасників АТО забезпечуються житлом державою. Надання житла учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО, та їх родинам залишається не вирішеним та актуальним. Враховуючи цей факт та відсутність вільного житлового фонду в місті, оптимальним способом розв’язання цієї проблеми є надання такій категорії громадян можливості придбання житла на умовах співфінансування: за рахунок власних коштів таких громадян, коштів обласного та міського бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.