Флешмоб представників Пенсійного фонду

24.02.2017, 11:39

10 лютого 2017року представниками Пенсійного фонду був проведений флешмоб на тему: ”Ми за легальну зарплату не нижче 3200грн.” Нагадаємо, що згідно ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017р. встановлена мінімальна заробітна плата 3200грн.

Важливою проблемою сьогодення є легалізація трудових відносин та заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту. Працівник, який отримує зарплату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, а отже і права на пенсію, інші соціальні пільги та виплати.

УВАГА! Якщо оформлюється працівник на основне місце роботи, але на неповний робочий день згідно законодавства таким працівникам нараховується та сплачується ЄСВ з мінімальної зарплати (крім деяких виключень). Тому, наполегливо рекомендуємо работодавцям оформлювати працівників на повний робочий день, що забезпечить їм право на пенсію в майбутньому, адже страховий стаж зараховується в повному обсязі тільки в тому випадку, коли відпрацьований повний робочий місяць та відповідно сплачені внески.

Шановні громадяни! Подбайте про життя своєї громади, батьків та дітей – вимагайте від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин.

Нагадаємо, що з 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, а зареєструвавшись на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua, можно постійно ознайомлюватись з розміром своєї нарахованої зарплати та страховим стажем, які в подальшому будуть використовуватися при розрахунку пенсії. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних у секторі звернень громадян за адресою: вул.Миру, 25.

 

 

Заступник начальника Кременчуцького об'єднаного

управління Пенсійного фонду України Полтавської області

С.Г.Нестеренко