У Горішніх Плавнях відбулося засідання круглого столу з питань онкологічної захворюваності

6.03.2017, 11:22

02 березня за ініціативи міського голови Дмитра Бикова у Горішніх Плавнях відбулося засідання круглого столу з питань онкологічної захворюваності.

 

До заходу долучилися ведучі фахівці з питань онкології Полтавщини: головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк, головний лікар Кременчуцького онкологічного диспансеру Володимир Сивідов. Участь у засіданні круглого столу взяли секретар Горішньоплавнівської міськради, заступники міського голови, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів, міські позаштатні фахівці УОЗ, керівники УОЗ, УСЗН, громадських організацій міста.

 

Начальник аналітичного відділу, заступник начальника УОЗ Віктор Дудник презентував динаміку захворюваності на злоякісні новоутворення по м. Горішні Плавні. Віктор Дудник зауважив, що у цілому показник онкологічних захворювань по місту має тенденцію до зниження. З 2012 року спостерігається стійка тенденція до зниження захворюваності на рак шлунку. З 2005 року значно знизилася захворюваність на рак щитовидної залози. Зменшилася занедбаність онкологічних захворювань, які виявлені в ІV стадії захворювання (з 41 випадку в 2011 році до 23 в 2016 році). З 2011 року по 2016 рік знизилася у 2 рази (з 223 до 116 осіб) кількість онкохворих, які отримали спеціальне лікування у зв’язку із недостатніми поставками хіміопрепаратів за рахунок державного бюджету, та великою вартістю курсу хіміопрофілактики. Збільшилася кількість хворих, в яких онкологічні захворювання виявляються на ранніх стадіях захворювання (І та ІІ стадії). Натомість зросла захворюваність на злоякісні новоутворення шкіри. Віктор Дудник поінформував, що у 2016 році у структурі захворюваності на І місці - рак молочної залози (10,2%), на ІІ місці - онкологічні захворювання шкіри (8,8%), на ІІІ місці - захворювання кишківника та легень (7,4%). У віковій структурі онкологічної захворюваності 85,5% припадає на осіб віком 50 років і старше, 12,2% на осіб віком від 30 до 50 років, 2,1% на осіб віком від 0 до 30 років.

 

Учасники засідання обговорили заходи, направлені на зниження показників онкологічних захворювань, фінансові аспекти їх впровадження, механізми співпраці органів місцевого самоврядування з Полтавським обласним клінічним онкологічним диспансером та Кременчуцьким онкологічним диспансером.

 

Головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк відзначив нагальність піднятого питання. Висловив вдячність міському голові Дмитру Бикову за виявлену ініціативу.

 

За підсумками засідання очільник міста дав відповідні протокольні доручення. Міський голова відзначив, що першочергове завдання сфери охорони здоров`я полягає у здійсненні заходів із профілактики онкологічних захворювань, приділенні більш пильної уваги до пацієнтів у ході профілактичних медичних оглядів з подальшим обов`язковим направленням до профільних спеціалістів; посиленні інформаційно-просвітницької роботи серед старшокласників та дорослого населення. Дмитро Биков з метою раннього виявлення онкозахворювань шкіри дав доручення виділити з міського бюджету 300 тис. грн на придбання дерматоскопа. Доручив управлінню охорони здоров’я підготувати Програму часткової фінансової підтримки пацієнтів з Горішніх Плавнів, що звертаються в Кременчуцький онкологічний диспансер з метою лікування.