Горішньоплавнівський міський сектор Управління Державної міграційної служби у Полтавській області інформує

10.03.2017, 11:39

З метою забезпечення дотримання вимог законодавства України стосовно оформлення паспорта громадянина України Горішньоплавнівський міський сектор Управління Державної міграційної служби у Полтавській області інформує.

Кожен українець, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт. Слід пам`ятати: не будучи документованим громадянським паспортом, особа не зможе здійснити багато важливих та необхідних дій, реалізувати передбачених законодавством прав та інтересів.

Паспорт громадянина України у формі картки оформлюється з 14 років. Це загальносвітова практика- документувати громадян із набуттям часткової дієздатності. Після 14 років кожна особа може самостійно приймати певні рішення, наприклад обирати місце проживання. Особи, які оформлюватимуть паспорт у віці 14-18 років, отримають документ зі строком дії 4 роки, після 18 років паспорт видаватиметься на 10 років. Обмежений строк дії документа у віці 14-18 років обумовлений суттєвими фізіологічними змінами громадян у даний період

Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство. Виготовляється він у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (ID- картка). Підробити біометричний документ фактично неможливо. Водночас, як показує досвід іноземних держав, після запровадження таких документів, коли є певна кількість пластикових паспортів на руках, стрімко розвиваються інші сервіси. І йдеться не лише про державні адміністративні послуги, а й про комерційні, наприклад, банківські. Серед важливих нововведень є нанесення на паспорт-картку номера облікової картки платника податків та електронний цифровий підпис для осіб віком від 18 років.

 

Звернутися для оформлення паспорта особа повинна упродовж місяця після досягнення 14 - річного віку, а у разі виникнення обставин , у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну - документи подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин.

ID - картка видається не пізніше ніж через 20 робочих днів (у разі оформлення в звичайному режимі) або не пізніше ніж через 10 робочих днів (у разі оформлення в терміновому режимі). Паспорт, який оформлюється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів.

Документи для оформлення паспорта вперше подаються до підрозділів Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання.

Особа, яка досягла 14-річного віку та місце проживання якої не зареєстровано, для оформлення паспорта вперше подає документи до територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб’єкта за місцем фактичного проживання в Україні. ID - картка також оформлюється у разі зміни прізвища, втрати паспорта-книжечки, при досягненні 25-та 45-ти річного віку (за бажанням замість вклеювання фотокартки), та в разі непридатності до користування.

Оформлення паспорта вперше здійснюється безкоштовно.

За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, установлених законодавством. Розмір адміністративного збору включає вартість адміністративної послуги, вартість бланка документа та його персоналізації. Вартість оформлення паспорта громадянина України не пізніше ніж через 20 робочих днів складає 279 грн. (87 грн. – вартість адміністративної послуги, 192 грн. – вартість бланка). Вартість оформлення паспорта громадянина України не пізніше ніж через 10 робочих днів складає 366 грн. (174 грн. – вартість адміністративної послуги, 192 грн. – вартість бланка).За видачу паспорта громадянина України у разі обміну замість втраченого чи пошкодженого сплачується Державне мито у розмірі 34 грн. При цьому, місцеві громади наділені повноваженнями щодо часткового або повного звільнення від оплати вартості послуги для окремих категорій осіб. Міграційна служба наголошує, що обов’язкової заміни паспорта-книжечки на паспорт - картку законодавством не передбачено. Відповідно до законодавства, всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.