Команда «PRIME ROBOTICS» на Всеукраїнському чемпіонаті «ROBOfirst – більше ніж роботи»

15.03.2017, 08:27

11-12 березня понад 1000 дітей з різних куточків України з’їхалися до Києва на Всеукраїнський чемпіонат «ROBOfirst – більше ніж роботи», у рамках якого було представлено два найбільших світових конкурси з науки та робототехніки – Всеукраїнський чемпіонат FIRST LEGO League (для дітей 9-16 років) та Всеукраїнський фестиваль FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років). Полтавську область і наше місто представляла команда ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 «PRIME ROBOTICS» (керівники учитель інформатики Олександр Роман та методист міського методичного кабінету Ольга Роман).

«Пліч-о-пліч з тваринами» – саме такою була тема цьогорічних змагань. Учасники фестивалю готували проект, що міг би покращити співпрацю людини і тварин або створити інноваційне рішення взаємодії людей з тваринами.

Команда «PRIME ROBOTICS» розробила проект ISKRA (Innovation Super Key River Aeration). Результатом якого стала модель робота-аератора, який зможе насичувати киснем воду, що в свою чергу зменшить вміст ціанобактерій у річці, прискорить очищення води від біологічних решток, а взимку не дасть вмирати річковим тваринам від нестачі кисню.

Одним із невід’ємних і важливих завдань було виконання місій на спеціально підготовленому полі. Вихованці Олександра Романа із наборів LEGO EV3 Education створили міцного універсального здатного до виконання найрізноманітніших завдань робота, який уже при першому випробуванні набрав 100 балів.

Півроку кропіткої підготовки дали свої результати: команда завоювала І місце у номінації «Механічний дизайн» серед 53 команд. Юні конструктори-робототехніки з гордістю привезли до міста Кубок переможця, а також кожен отримав медаль, диплом та конструктор LEGO.

Ми щиро вдячні міському голові Дмитру Бикову за допомогу у здійсненні дитячих мрій, за постійну підтримку робототехніки у нашому місті та розвиток інновацій майбутнього!

 

 

 

 

 

Ольга Роман,

методист міського методичного кабінету,

керівник команди «PRIME ROBOTICS»