Апаратна нарада міського голови

16.03.2017, 10:25

13 березня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася чергова апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова, у ході якої розглянуто актуальні питання життєдіяльності міста, надано відповідні протокольні доручення керівникам структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, бюджетних закладів, установ, організацій.

 

Очільник міста привітав завідуючу ДНЗ «Росинка» Ірину Оськіну з призначенням на керівну посаду, побажав плідної співпраці.

 

Міський голова поінформував про нагальні питання діяльності органів місцевого самоврядування упродовж останніх двох тижнів та окреслив основні задачі на майбутнє. Серед актуальних питань Дмитро Биков відзначив прибирання міських доріг та тротуарів після зими, виконання поточного та капітального ремонтів доріг та тротуарів, підведення підсумків та аналіз результатів опалювального сезону 2016-2017 років, підготовку до нового опалювального сезону.

 

«Комунальники активно включилися в роботу з прибирання проїжджої частини та тротуарів міста від піску», - повідомив міський голова. У Горішніх Плавнях задіяно в роботі два пилососи (комунальний та ПрАТ «Полтавський ГЗК»). Орієнтуючись на позитивні європейські практики, зібраний пісок планують використати повторно наступної зими з метою економії бюджетних коштів.

 

На проспекті Героїв Дніпра швидкими темпами виконують ямковий ремонт дорожнього покриття за технологією «холодний асфальт». Для поточного ремонту доріг придбали 5 тонн якісної суміші німецького виробника. Після 20 березня заводи Полтавщини планують розпочати виготовлення гарячого асфальту. За умов наявності можливості придбання гарячого асфальту в місті буде продовжено ямкові ремонти проїжджих частин та капітальний ремонт дороги по вулиці Гірників. Міський голова пояснив, що восени тут було укладено чорновий шар асфальту. Узимку роботи було припинено. Весною планують продовжити капітальний ремонт дороги: прокласти геополотно та тільки потім - чистовий шар асфальту. Капітальний ремонт дороги підрядні організації планують завершити до Дня міста, благоустрій території – до 01 червня.      

 

Міський голова наголосив, що упродовж декількох останніх років органи місцевого самоврядування направили зусилля на впровадження важливих заходів з термомодернізації та енергоефективності в місті. На 100% у житлових будинках встановлено лічильники обліку тепла, на 100% центральні вулиці міста облаштовано економними LED-світильниками, на 100% комунальна техніка облаштована JPS-навігацією, на 100% у ДНЗ та ЗОШ здійснено заміну вікон та дверей на нові енергоефективні. Для підвищення енергоефективності на котельні мікрорайону № 15 встановлено 3 сучасних котли, у тому числі 2 котли, що працюють на альтернативному виді палива; для КП ВУВКГ придбано погружний насос відомого німецького виробника «WILO», завдяки якому підвищено надійність водопостачання в місті. Горішні Плавні увійшли в опалювальний сезон підготовленими. Завдяки встановленню приладів обліку тепла в житловому фонді середня вартість його споживання по місту за опалювальний сезон 2016-2017 років склала 26,23 грн/кв. м, що на 22,5% менше за норму (33,07 грн/кв. м), встановлену Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Облаштування житлових будинків приладами обліку теплової енергії надало можливість для чіткого моніторингу споживання тепла в місті, виявлення слабких місць системи опалення. Очільник Горішніх Плавнів надав доручення ДЖКГ щодо аналізу проблемних питань у системі теплопостачання міста та пропозиції їх усунення протягом підготовки до наступного опалювального періоду.     

 

Міський голова Дмитро Биков поінформував про роботу держави, спрямовану на підвищення енергетичної незалежності України: підготовку законів, спрямованих на реформування житлово-комунального господарства та підвищення енергоефективності  в житловому фонді. Одним із базових законів для масштабного впровадження енергоефективності в будинках є законопроект «Про енергетичну ефективність будівель». Його мета – встановити чіткі критерії рівня енергоефективності кожного будинку в Україні, забезпечити умови для зниження рівня споживання енергії. Міський голова пояснив, що законопроект запроваджує сертифікацію енергетичної ефективності існуючих житлових будівель, що визначає фактичні показники енергетичних характеристик, надасть рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності. Законопроект направлений на зменшення споживання енергоресурсів та економію для кожної української родини. Не менш важливими є закон, відповідно до якого на прикладі європейських держав буде утворено Фонд енергоефективності, що дозволить прописати механізм фінансової допомоги від держави та європейських партнерів на заходи, необхідні для  зменшення споживання енергії в ОСББ. 

 

У ході апаратної наради очільник міста повідомив про роботу органів місцевого самоврядування в напрямку придбання службових автомобілів Skoda для потреб ПМСД та стоматологічної поліклініки. Наголосив на необхідності ефективного витрачання коштів міського бюджету - врахуванні розумного співвідношення ціни та якості автомобілів.

 

Очільник міста зазначив, що на початку березня в Горішніх Плавнях відбулося засідання круглого столу з питань онкологічної захворюваності за участі ведучих фахівців Полтавщини, за підсумками якого вирішено виділити 320 тис. грн з міського бюджету на придбання дерматоскопу з метою раннього виявлення онкозахворювань шкіри.

 

Дмитро Биков поінформував присутніх про виконання заходів з вшанування 32 матерів-героїнь Горішніх Плавнів з нагоди Міжнародного жіночого дня. Жінок привітали представники органів місцевого самоврядування, вручили квіти й пам’ятні подарунки, творчі дитячі колективи подарували чудову концертну програму.

 

Дмитро Биков привітав команду ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 «PRIME ROBOTICS» (керівники учитель інформатики Олександр Роман та методист міського методичного кабінету Ольга Роман) з перемогою на Всеукраїнському чемпіонаті FIRST LEGO LEAGUE «ROBOFIRST», що пройшов 11-12 березня в Києві. Команда з Горішніх Плавнів серед 53 команд з України завоювала І місце в номінації «Механічний дизайн» та привезла додому Кубок переможця.

 

Міський голова відзначив успішні спортивні досягнення горішньоплавнівців за останні 2 тижні, привітав спортсменів та їх тренерів. На чемпіонаті України з легкої атлетики серед спортсменів з обмеженими можливостями, що пройшов у Запоріжжі, Микола Федоренко виборов перше місце й виконав нормативи кандидата в майстри спорту. Андрій Кривчун посів друге місце, виконав нормативи майстра спорту. Руслан Біленко зайняв перше місце у своїй категорії, виконав другий розряд.

 

Вихованці ДЮСШ № 1: спортсмени Владислав Дяченко (І місце), Сергій Лобко (ІІ місце), Владислав Пісарський (ІІІ місце) стали призерами на чемпіонаті області з боксу серед юнаків 2003-2004 років.

 

У ході 49 міського чемпіонату з шахів переміг Володимир Бондар, ІІ місце зайняв Микита Широбоков, ІІІ – Павло Жидков.

 

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська повідомила, що 24 березня в Горішніх Плавнях розпочнеться мистецький фестиваль «Дніпрова хвиля». Гала-концерт фестивалю та церемонія нагородження переможців відбудеться у квітні. Сьогодні ведеться активна підготовка до відзначення Дня міста.