Відбулося засідання спостережної комісії

23.03.2017, 13:23

  21 березня 2017 року відбулося перше засідання спостережної комісії при виконкомі Горішньоплавнівської міської ради в новому складі, куди ввійшли  представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

  Голова комісії Надія Угнічева ознайомила присутніх з основними напрямками роботи за 2016 рік, зазначивши, що важливими для вирішення є питання захисту прав і законних інтересів уразливих груп засуджених та сприяння особам звільненим з місць позбавлення волі та умовно-достроково звільненим у соціальній адаптації. Також повідомила, що вся інформація щодо роботи комісії є у вільному доступі на сайті Горішньоплавнівської міської ради.

  Секретар комісії Олеся Босак ознайомила членів комісії з проектом плану роботи на 2017 рік, який був взятий за основу та затверджений членами комісії.

  Запрошений на засідання начальник сектору превенції відділення поліції № 2 Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області Ігор Лайло ознайомив присутніх з роботою відділення в рамках співпраці зі спостережною комісією з питань підготовки засуджених до звільнення, їх соціальної адаптації в суспільстві.

  За інформацією представника міського центру зайнятості Наталії Дубини, особи, звільнені від відбування покарання, на даний час на обліку в центрі не перебувають. У той же час центром надається вичерпна інформація та пропонуються всі наявні вакансії для працевлаштування даних осіб у разі їх звернення.

  Начальник відділення соціально-психологічної служби Державної установи «Полтавський виправний центр (№ 136)» Олександр Пестряков доповів про роботу колонії за останні 2 місяці 2017 року, про умови проживання, працевлаштування засуджених в установі та на об’єктах міста.

  У ході засідання обговорили проблемні питання щодо медичного обслуговування засуджених колонії, а саме: виділення дільничного лікаря для прийому вищезазначених осіб. Члени комісії вирішили провести окрему зустріч з представниками правоохоронних органів, міської лікарні для вирішення даного питання.

  Також виникла необхідність у розробці  інформаційного буклету для осіб, що готуються до звільнення, з метою їх адаптації до суспільного життя.

  Голова комісії Надія Угнічева за результатами засідання наголосила на необхідності зосередження роботи на превентивних заходах, попередженні вчинення нових правопорушень особами, що звільнилися з місць виконання покарань, та продовження співпраці членів комісії для досягнення позитивних результатів.