Відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей

24.03.2017, 16:13

22 березня 2017 року відбулося засідання Координаційної ради у справах дітей, на яке, крім членів ради, були запрошені заступники директорів з виховної роботи начальних закладів нашого міста.

Учасники засідання заслухали інформацію про стан роботи із соціально-правового захисту дітей, профілактики бездоглядності та злочинності серед неповнолітніх за підсумками 2016 року та І кварталу 2017 року.

Як зазначила начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Лариса Василенко, протягом 2016 року набули статус «діти, позбавлені батьківського піклування» 11 дітей, які були влаштовані: 1 дитина усиновлена, 8 дітей - під опіку/піклування в сім’ї родичів, 1 – Кременчуцький будинок дитини, 1 – Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Надія». Протягом І кварталу 2017 року 1 дитина набула статус «дитина, позбавлена батьківського піклування», готуються документи для влаштування її під опіку. Станом на 20.03.2017 року до сімейних форм виховання влаштовано 92,2 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Продовжується робота з сім’ями та дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. На обліку служби їх перебуває 18, у тому числі 1 дитина, яка постраждала від жорстокого поводження; крім цього на соціальному контролі служби перебуває 28 сімей, у яких виховується 36 дітей. Протягом 2016 року було направлено до відділення поліції 6 клопотань про притягнення до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання ними своїх обов’язків щодо виховання дітей, за І квартал 2017 року таких клопотань направлено 5 та 1 повідомлення про жорстоке поводження з дитиною, винних притягнуто до відповідальності. У 2016 році до Комсомольського міського суду подано 7 позовів про позбавлення батьківських прав, за якими 7 батьків були позбавлені батьківських прав по відношенню до 6 дітей. З цих дітей : 5 - влаштовано під опіку, 1 дитина – до Кременчуцького будинку дитини.

У нашому місті проживає 41 усиновлена дитина (усиновлення відбулося за період з 2006 по 2017 роки), 65 підопічних дітей, 13 прийомних дітей у 4 прийомних сім’ях та 1 дитячому будинку сімейного типу. Також з початку подій на Сході України в місті проживають 2 дітей, які мають статус позбавлені батьківського піклування у зв’язку тим, що втратили зв’язок з батьками внаслідок проведення антитерористичної операції та 1 сім’я опікунів із числа внутрішньо переміщених осіб, які виховують 3 неповнолітніх дітей.

 

Як зазначила представник відділення поліції № 2 Кременчуцького відділу поліції ГУ НП в Полтавській області Олена Ларікова, кримінальних правопорушень неповнолітніми дітьми за 2016 рік було скоєно 8, із них крадіжок - 6, нанесення тілесних ушкоджень  – 1, незаконне заволодіння транспортним засобом – 1. Більшість крадіжок – це крадіжки мобільних телефонів у однолітків, високий показник цього виду злочинів спровокований поведінкою дітей, які необачно ставляться до свого майна, залишають без догляду в громадських місцях. За поточний період 2017 року кримінальних правопорушень скоєно 1 (крадіжка), у порівнянні із аналогічним періодом 2016 року показник злочинності знизився на 47 %.

У той же час рівень адміністративних правопорушень у підлітковому середовищі досить високий – за 2016 рік було складено 29 протоколів, серед яких 10 - вживання алкогольних напоїв у громадських місцях та 18 випадків паління у громадських місцях. Відносно неповнолітніх осіб було скоєно 1 правопорушення за ст. 180 Кодексу про адміністративні правопорушення - доведення неповнолітньої до стану алкогольного сп’яніння. Протягом 2016 року було притягнуто до адміністративної відповідальності 49 батьків неповнолітніх дітей за неналежне виконання ними своїх обов’язків.

 

Також учасники засідання розглянули можливість та підтримали відкриття при Центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Надія» табору з денним перебуванням протягом червня – серпня 2017 року. Оздоровитися у таборі зможуть діти-інваліди, діти з вадами розумового або фізичного розвитку та діти, які опинилися у складних життєвих обставинах. Літній табір буде приймати на оздоровлення та відпочинок дітей з міста Горішні Плавні віком від 3 до18 років безкоштовно.

 

На завершення учасники Координаційної ради у справах дітей обговорили питання взаємодії соціальних служб, навчальних закладів та поліції щодо соціально-правового захисту дітей, сімей з дітьми та основні напрямки роботи з цих питань у 2017 році