Форум багатодітних родин відбувся

31.03.2017, 16:49

28 березня 2017 року у великій залі виконкому відбувся форум багатодітних родин «Соціальний захист та підтримка багатодітних родин у м. Горішні Плавні». На зібранні були присутніми заступник міського голови Надія Угнічева, керівники відділів та управлінь виконкому, УСЗН, УОЗ, міський відділ освіти; адміністрації дошкільних та шкільних навчальних закладів, голови громадських організацій «Багатодітна родина», «Центр «РОДІС», представники ЗМІ.

Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молоді виконкому Тетяна Качанова подякувала багатодітним родинам за розуміння і підтримку, за активну роботу громадської організації «Багатодітна сім’я».

Заступник міського голови Надія Угнічева привітала учасників форуму, представила соціальний моніторинг багатодітних родин. Станом на 28 березня 2017 року в м. Горішні Плавні зареєстровано 265 багатодітних родин, у яких виховується 820 неповнолітніх дітей Протягом 2016 року до відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики виконкому для занесення на облік як багатодітна родина звернулось 33 сім’ї, які виховують трьох неповнолітніх дітей. З початку 2016 року і в травні місяці перед початком оздоровчого сезону всі багатодітні родини, які перебували на обліку були проінформовані про можливість оздоровлення дітей за бюджетні кошти або часткову доплату. Відповідно до заяв які були написані батьками у  2016 році 42 дитини було направлено на оздоровлення в табори через путівки Полтавської облдержадміністрації, це оздоровчі табори на території Полтавської області,  на узбережжі Чорного моря та один табір в Тернопільській області, ДПУ УМДЦ «Молода Гвардія», ДПУ МДЦ «Артек».

Матеріальну допомогу з міського бюджету отримали 24 родини на загальну суму 67300 грн. Щорічно в рамках міської програми розвитку та підтримки сім’ї, охорони материнства та дитинства міська влада 2-чі на рік надає допомогу багатодітним родинам, а саме: вручення канцтоварів перед початком нового навчального року, для родин в яких виховується 5-ро та більше дітей; вручення новорічних подарунків на день Святого Миколая  для родин в яких виховують 4-ро і більше неповнолітніх дітей.

3 березня 2016 року для багатодітних мам та матерів-героїнь було організовано святковий концерт присвячений до 8 березня.

У м. Горішні Плавні з 2007 року реалізується проект «Сім’я року». У 2016 році, продовжуючи щорічну традицію, серед номінантів кращого досвіду у вихованні дітей та стосунків у родині була також дві багатодітні родини. Третій рік поспіль у номінації «Берегиня роду» в обласному конкурсі «Успішна жінка Полтавщини» була номінована одна із багатодітних матерів м. Горішні Плавні Шуляк Катерина Миколаївна, яка народила та виховала 6-ро дітей.

Щорічно за участю адміністрацій НВЗ, педагогів, психологів та батьківських рад відбувається соціальний моніторинг умов проживання та потреб багатодітних родин. У 2016 році соціальне інспектування проведено у 220 родинах. Сім’ї які мали проблеми у вихованні та утриманні дітей були взяті на соціальний контроль. Служба у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики, управління охорони здоров’я, відділ освіти та УСЗН максимально сприяли поліпшенню ситуації в родинах, які з різних причин потребували допомоги держави: лікування та обстеження дітей, отримання державної допомоги на утримання дітей, перебування на пільгових умовах дітей у навчально-виховних закладах тощо.

Надія Угнічева зазначила, що влада в повному обсязі прагне поліпшити умови утримання та  виховання дітей, максимально сприяє у вирішенні проблем багатодітних родин, надає весь спектр послуг та рекомендацій

Для батьків багатодітних родин про соціальні послуги, передбачені для сімей з дітьми, віком до 18-ти років, доповіли начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська, головний спеціаліст міського відділу освіти Любов Павленко, заступник начальника управління охорони здоров’я Віктор Дудник, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Тетяна Качанова. Про соціальний захист сімей з дітьми, віком до 18-ти років, доповіла начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Лариса Василенко. Голова громадської організації «Багатодітна сім’я» Роксолана Скиба проінформувала про роботу об’єднання, завдання, які вирішуються та плани на майбутнє, а також закликала всіх бажаючих багатодітних сімей долучитись до діяльності та співпраці з громадським об’єднанням.

На завершення форуму батьки багатодітних родин мали нагоди з’ясувати питання, які їх турбують, у відповідних спеціалістів. Кожному учаснику форуму вручили інформаційні матеріали – «Пам’ятка для батьків».