Проектні ідеї в розвиток нашого міста

3.04.2017, 08:42

29 березня у виконкомі Горішньоплавнівської міської ради в рамках реалізації українсько-канадського проекту «Партнерство для розвитку міст» відбулося засідання трьох робочих груп місцевих експертів з програмування проектних ідей у план реалізації Стратегії розвитку міста Горішні Плавні. Його учасники презентували свої проекти, а консультанти доповнювали, вносили корективи в представлені програми.

До складу учасників засідання робочих груп, які програмували проектні ідеї в план реалізації Стратегії розвитку міста в рамках реалізації проекту ПРОМІС, увійшли також представники органів місцевого самоврядування. Відкриваючи засідання, міський голова Дмитро Биков подякував представникам українсько-канадського проекту за плідну співпрацю з місцевими експертами зі створення корисних для міста програмних продуктів стратегічного значення, наданих актуальних проектних ідей для стратегії розвитку Горішніх Плавнів. Міський голова запропонував врахувати, що через місто протікає річка Дніпро і сьогодні виконуються роботи з намиву піску на територію майбутнього міського пляжу, де будуть влаштовані сучасні зони відпочинку. Усю інфраструктуру та благоустрій пляжу виконати за бюджетні кошти буде дуже складно, тому необхідно передбачити такі механізми й умови, щоб залучити до реалізації масштабної програми інвесторів. Коли з’явиться комфортне місце для відпочинку, збільшиться кількість відпочиваючих. І не тільки за рахунок містян, а й за рахунок гостей міста. Виникне необхідність у будівництві готелів. Крім того, протягом декількох років як на території Горішніх Плавнів, так і навколо них працювали археологічні експедиції. Знахідки з розкопок епохи бронзи, черняхівської культури, Київської Русі та козацької доби зберігаються в краєзнавчому музеї міста. З II тисячоліття до н.е. територію сучасного міста перетинали водні і сухопутні торгові дороги: «бурштинова» епохи бронзи, «грецький шлях» VIII-III ст. до н. е., дніпровський шлях «Із варяг у річки» останньої чверті I - початку II тис. н. е., нарешті «солоний шлях» XVI-XIX ст. У радіусі 30-кілометрової зони від Горішніх Плавнів є багато цікавих архітектурних історичних пам’яток. «Для розвитку туризму в нас є цікава історія, багато маршрутів, знахідок, пов’язаних з розробкою кар’єру Полтавського ГЗК, але приміщення краєзнавчого музею дуже маленьке», – підсумував міський голова Дмитро Биков, зазначивши, що музей є відправною точкою в розвитку туризму. Також повідомив, що триває обговорення питання щодо виділення в новому фізкультурно-оздоровчому комплексі частини приміщень для краєзнавчого музею міста й художньої галереї.

Консультант проекту ПРОМІС Наталія Бойко зазначила, що останнім часом велася активна робота з наповнення Стратегії розвитку Горішніх Плавнів. Запропонувала обговорити всі проектні пропозиції, щоб прискорити процес створення Стратегії розвитку міста. По-перше, це інструмент залучення додаткових ресурсів. Тому що не всі проекти будуть реалізовуватися за бюджетні кошти, а в партнерстві влади, громади та бізнесу, за рахунок державних ресурсів, інвестицій. «Приємно чути, що міський голова Дмитро Биков акцентує увагу на культурі й надання якісних послуг містянам. Сьогодні місто може економічно зростати при наявності високого інтелектуального й культурного потенціалу людського ресурсу. Це те багатство, за яке конкурують міста України», – підкреслила консультант Наталія Бойко. – Наша держава стала на шлях реформування. Тому стратегія, над якою ми працюємо, це не просто документ розвитку на довгострокову перспективу, а документ, який дозволить вам стати сильнішими конкурентоспроможними в системі тих реформ, які реалізуються в державі». Консультант закликала показати в стратегії то, що відрізняє Горішні Плавні від інших міст, підкресливши, що це головне завдання нинішнього засідання робочих груп.

Кожна робоча група місцевих експертів, а їх було три, обговорювала проекти свого стратегічного напрямку, зокрема, «Місто розвиненого бізнесу», «Комфортне, енергоефективне та екобезпечне місто» і «Місто ефективної влади і активної громади». Усього обговорили 50 проектних ініціатив. Підводячи підсумки роботи трьох робочих груп, консультант проекту ПРОМІС Наталія Бойко зазначила, що визначилися з більш практичними проектними ідеями, які зможе реалізувати місто протягом наступних 3-5 років. Що стосується бізнесу, то необхідно створити бізнес-центри, агентства економічного розвитку, як підрозділи у складі виконкому для подальшого залучення інвестицій. Крім того, місто має активно проводити брендинг (створення бренду та управління ним), мати програму просування продукції своїх виробників на зовнішні ринки і готувати інвестиційні продукти у вигляді земельних ділянок, які можуть бути використані підприємцями у своїй виробничій діяльності. Наталія Бойко підкреслила, що дуже важливо місту перебудувати підходи до управління енергетикою. Тому основною ініціативою став проект з енергоефективного менеджменту, енергомоніторингу, що дозволяє виявляти слабкі місця, де місто втрачає енергію, і перебудовувати, коригувати план дій сталого енергетичного розвитку, впроваджувати енергоефективні заходи. Дуже важливі проекти, що стосуються освіти протягом усього життя, переходу до школи нового покоління, створення креативного простору. Цікаві проекти в рамках відкритого міста і побудови ефективного управління. За словами консультанта, усі проекти будуть програмуватися у відповідні проектні карти, які стануть підставою плану стратегічного розвитку міста разом з планом дій до нього. Наступне засідання робочих груп планується провести у квітні.