ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ про легалізацію заробітної плати у м.Горішні Плавні

4.04.2017, 15:59

Нагадаємо, що згідно ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлена мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017  року – 3200 грн., мінімальний страховий внесок  704 грн.  (3200 грн. х 22 %). Не дотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав робітників, тінізації доходів населення та ухилення від сплати податків. Це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад та шкодить кожному українцю. Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту). Натомість, роботодавці, які чітко дотримуються законодавства та забезпечують усі законні права працівників, не мають підстав для хвилювання щодо проведення перевірок та розміру штрафних санкцій, адже до відповідальності притягатимуться лише порушники.

В нашому місті постійно працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у складі представників Пенсійного фонду, Державної податкової інспекції, управління соцзахисту населення, центру зайнятості. У  І кварталі 2017р. робочою групою виявлено  13 нелегально працюючих осіб та відбулося 2 засідання комісії з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили, де заслухані фізичні особи — суб'єкти господарської діяльності, у яких виявлені нелегально працюючі робітники. За тематикою легалізації заробітної плати представниками Пенсійного фонду проведено 7 виступів на місцевому радіоканалі, 1 виступ на місцевому телебаченні, 6 зустрічей в трудових колективах, вийшло 7 статей в місцевій пресі.

Продовжується обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці . Після ретельної обробки даних місячної звітності спеціалістами Пенсійного фонду узагальнені результати направляються Державним органам відповідно до їх компетенції в таких випадках: якщо нарахування заробітної плати за основним місцем роботи менше розміру мінімальної заробітної плати; якщо нарахування ЄСВ на заробітну плату (дохід) менше розміру мінімальної заробітної плати;  у разі збільшення  кількості застрахованих осіб з ознакою “неповний робочий час” та таких, що виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами; у разі зменшення штатної чисельності працівників та ін.

Тому, вкотре наголошуємо, щоб страхувальники додержувалися законодавства України та, заповнюючі звіт (додаток 4), вірно відображали середньооблікову, штатну чисельність працівників та працівників за договорами ЦПХ; обов'язково проставляли позначки ознаки наявності трудової книжки, неповного робочого часу; вірно відносили частини лікарняних та відпускних до того місяця, за який вони нараховуються; контролювали суми донарахованого ЄСВ до мінімуму. Також велике прохання вказувати мобільний номер, який може знадобитися для з'ясування поданої у звітах інформації.

Шановні громадяни! Зареєструвавшись на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua, Ви зможете контролювати не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому   підтвердити страховий стаж. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних, подавши заяву до сектору  обслуговування громадян за адресою вул.Миру, 25 (тел.4-44-10). При собі мати паспорт та ідентифікаційний номер.

 

 

 

Заступник начальника Кременчуцького об'єднаного управління

Пенсійного фонду України Полтавської області 

С.Г.Нестеренко